Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2020, 00:00

Namiesto chudnutia začnite jesť skutočné jedlo, odkazuje odborníčka a radí, ako jesť v karanténe

Prečítajte si rozhovor s Margit Slimákovou, špecialistkou na zdravotnú prevenciu a výživu, publikovaný v HN Magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.

Namiesto chudnutia začnite jesť skutočné jedlo, odkazuje odborníčka a radí, ako jesť v karanténe
Zdroj: Ondrěj Košík

V prvom rade si povedzme, kto by v tomto období nemal s cieleným chudnutím začínať vôbec. Je taká skupina ľudí?

Úplne všetkým by som radšej než chudnutie odporučila jesť skutočné potraviny a len vydržať. Takéto potraviny dodávajú maximum živín, chutia skvele, ale zasýtia, a preto sa nimi neprejedáme.

​Je len otázkou času, keď si na takejto strave telo nájde svoju správnu hmotnosť, keď ju tí s nadváhou zredukujú a tí s nedostatkom živín vyživia svoje telo.

Niekto však bude tvrdiť, že skutočnou potravinou sú aj slanina alebo biele pečivo a tie nám v neobmedzenom množstve asi úplne neprospievajú. Ako si teda človek môže vyskladať zdravý jedálniček, je niečo, čo by mal úplne vylúčiť alebo skôr ide o vhodné pomery?

Zdravé jedenie nie je o počítaní gramov, porcií alebo kalórií ani o žiadnom univerzálne prospešnom pomere živín na tanieri. Pre zdravé jedenie nikto nepotrebuje diétne jedálničky ani diétne potraviny. Jediné zásadné pravidlo je jesť skutočné potraviny a jedlá z nich.

Skutočné potraviny sú potraviny základné a minimálne priemyselne upravované. Tým druhým je potrebné sa vyhýbať. Priemyselne upravované potraviny väčšinou obsahujú vysoké množstvo cukrov, škrobu, tukov a soli, to všetko doplnené o konzervanty a aditíva pre neprirodzené zvýraznenie chuti.

Z nutričného hľadiska tieto látky neprinášajú žiadne benefity a z hľadiska rozvoja civilizačných ochorení ich môžeme považovať za rizikové.

V čase karantény možno budú niektorí namietať, že majú obmedzený prístup k niektorým druhom potravín. Sú však aj druhy, ktoré máme pravdepodobne doma každý a zabúdame na ne?

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk