Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2020, 00:00

Holdujete zásobovaniu jedla? Je veľká šanca, že ho vyhodíte. Potraviny uskladňujte len takto

S desiatkami kíl múky a ryže sme si domov priniesli aj pekný kus zodpovednosti.

Holdujete zásobovaniu jedla? Je veľká šanca, že ho vyhodíte. Potraviny uskladňujte len takto
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Mať zásobu jedla v domácej špajzy síce dodáva pocit pokoja a istoty, je však pravdou, že nadmerné zásoby sa v domácich podmienkach často môžu "obrátiť na prach".

Je preto dôležité nakupovať s rozumom tak, aby sme všetky potraviny dokázali zužitkovať a nič sme nemuseli zbytočne vyhadzovať.

Zo správy Európskej komisie z roku 2016 jasne vyplýva, že v otázke plytvania potravinami je koncový spotrebiteľ najväčším hriešnikom. Na plytvaní potravinami sa domácnosti bežne podieľajú mierou 53 percentami.

Naopak obchodné reťazce môžu len za 5 percent, a to vďaka správnym skladovacím podmienkam. Inak povedané, či majú niekde zásoby šancu na prežitie, nie je to v našich domovoch, uvádza portál iDnes.cz.

Fakty hovoria jasne

To, čo bolo ešte pred týždňom v skladoch, máme teraz v špajzách, pivniciach a chladničkách. Nákupná horúčka a dopyt po potravinách z minulého týždňa mnohonásobne zdvihli tržby za potraviny. Najväčší záujem je o múku a ďalšie sypké alebo sušené potraviny.

S desiatkami kíl múky a ryže sme si domov priniesli aj pekný kus zodpovednosti. Ak sa nebudeme k našim zásobám potravín správať šetrne, či už sú akokoľvek veľké, môže sa naozaj stať, že si "zavaríme" na veľký prešľap.

Ako skladovať potraviny, aby sme nimi zbytočne neplytvali:

  • Neskladujte potraviny na viac ako 14 dní dopredu, obzvlášť, ak bývate sami.
  • Ak máte doma väčšie množstvo potravín, pravidelne robte ich inventúru a triedenie. Akonáhle objavíte hnilobu alebo pleseň, zeleninu alebo ovocie v jej blízkosti odstráňte, ideálne keď putuje do kompostu. Sledujte aj vývoj okolo môľ a iných škodcov.
  • Potraviny, ktoré sú ešte v dobrom stave, ale viete, že ich nestihnete zjesť, zamrazte, usušte, nakladajte alebo darujte.
  • Poučte sa o tom, ako skladovať jednotlivé druhy potravín, najprv vo vzťahu k tomu, či máte, alebo nemáte pivnicu, chladnejšiu špajzu, prípadne ako veľkú kapacitu máte v mrazničke.
  • Pre svoj ďalší nákup si urobte presný plán na základe toho, čo už doma máte a čo budete variť. Nenakupujte v zhone a hladní. Nezabudnite na rúško.

Ako na mole

Najväčšie a najznámejšou hrozbou skladu sypkých potravín sú rôzne druhy molí a vijačiek (Vijačka múčna). Sú takmer na nerozoznanie a navyše spôsobujú obdobné problémy.

Preto sa im všetkým spolu hovorí ľudovo mole. Medzi ďalšie rizikové faktory patrí aj vlhkosť a plesne. Najskôr sa však poďme pozrieť, ako si poradiť s moľami.

1. Prevencia

Začať čokoľvek pridávať do špajze (skrine na potraviny) má zmysel iba ak sme si absolútne istí, že v nej žiadna moľa nebola aspoň štyri mesiace. Vývojový cyklus mole môže trvať v závislosti od podmienok od 6 do 14 týždňov.

Ak si teda nie ste istí, je potrebné skontrolovať každú dózu alebo otvorené vrecúško so sypkými potravinami. To zahŕňa všetky obilniny a pekárenské výrobky, múky a strúhanku, ryžu, krúpy, ale aj orechy, hrozienka, všetko sušené ovocie, semienka alebo čokoľvek na báze sacharidov.

Občas môže k opakovanému návratu môľ prispieť aj policový systém v zlom stave (drevotrieska alebo akékoľvek narušené, mäkké, nelakované drevo či rozlepené poličky a staré tapety).

Mole milujú škáry, nedajte im preto príležitosť zaliezť tam, kam sa nepozeráte pravidelne. "Moľa veľmi často a opakovane napadá zásoby vločiek, pretože larva vijačky vie prehrýzť aj veľmi tenké plasty," hovorí Pavel Klouček z Katedry kvality a bezpečnosti potravín na Českej poľnohospodárskej univerzite.

Všetko zrevidujte a špajzu umyte. Nejde len o to, že nikde nebude vysypaná múka a oriešky. Budete okrem toho vedieť, čo všetko doma máte.

2. Nový nákup

Akonáhle máte istotu, že vaša skriňa na potraviny alebo špajza je určite bez môľ, máte to najhoršie za sebou. S akýmkoľvek novým nákupom stačí skontrolovať múku. "Zdrojom môľ bývajú väčšinou mlyny, ale šíriť sa môžu aj v rámci bytových domov" hovorí Klouček.

Ak múku z obchodu, než ju uložíte, preosejete a potom zatvoríte do čo najtesnejšej nádoby (ideálne s gumovým tesnením), výrazne zvyšujete šancu na úspech.

3. Objavila sa prvá moľa

Možno ste niečo prehliadli alebo vám priletela do špajze svetlíkom od susedov. Tak či onak, prvá moľa je ako prvý nakazený koronavírusom.

Musíte ho zlikvidovať okamžite a skúsiť prísť na to, odkiaľ pricestoval. Obvykle sa pohybuje bezprostredne blízko liahne. Ak ste na ňu narazili vo väčšej vzdialenosti od skladu potravín, môže sa stať, že máte centrum epidémie v skrini (potom ide o šatníkovú moľu) a alebo za pohovkou, kam vaše dieťa pred dávnymi rokmi upustilo balenie sušienok.

Rovnako si dajte pozor na akékoľvek sušené ovocie alebo perníky. Cirkusové srdcia, betlehemy z medovníkového cesta a pomaranče z vianočného stromčeka sú obľúbeným miestom lariev vijačiek. Pozor na sklady krmív pre zvieratá (všetkého druhu, vrátane rybičiek).

4. Likvidácia

Napadnutie larvou mole zaručene spoznáte, na okrajoch obalu sú lepkavé nitky a obsah je prežraný. "V múke sa larva mole často prehliadne, pretože obsah je sypký. Preto sa oplatí múku preosiať," radí Klouček.

Všetko, čo bolo napadnuté moľou sa má likvidovať, vzhľadom na kontamináciu škodcom, teda potenciálnym alergénom, a tiež jeho metabolickými pozostatkami.

Obzvlášť nepríjemne môže prekvapiť prítomnosť môľ na drahších surovinách, akými sú kešu, mandle alebo figy a datle.

K odhaleniu môľ v špajzy slúžia aj feromónové pásky, ktoré na seba lákajú samčekov vijačiek, a teda znemožňujú ich rozmnožovanie. Ak takéto "mololapky" aplikujete, nedávajte ich priamo do špajze, ale napríklad do vedľajšej miestnosti, aby nedošlo k lákaniu môľ od susedov k vám do skladu potravín.

Ich likvidácia nie je nikdy jednorazová akcia. Musíte sa na "miesto činu" vracať každý týždeň a opätovne všetko kontrolovať. Ak sa zamorenie moľami objaví, zvyčajne sú prítomné ako larvy, tak aj dospelé mole a vajíčka. Preto je potrebné všetko pravidelne kontrolovať.

Vlhkosť a plesne

Sypké potraviny, ako je múka, sú veľmi náchylné aj na vlhkosť. Na rozdiel od útoku moľami, pleseň sa môže rozvinúť u akejkoľvek sušenej potraviny či nebaleného pečiva, bez rozdielu.

Stačí, keď do vrecka zabalíte ešte teplý chlieb alebo dáte múku do pivnice, a môžete s ňou o pár dní rozlúčiť.

Zásady skladovania múky a pečiva:

1. Chlieb ideálne skladujte zabalený v plátenej utierke alebo priamo v chlebovom vrecku z ľanu alebo konope. Látka pohltí vlhkosť, ktorú pečivo produkuje a nesplesnivie.

2. Ak máte veľa čerstvého pečiva a viete, že ho nestihnete spotrebovať, najlepšia metóda, ako ho uchovať, je mrazenie. Baľte ho po menších častiach, nech nemusíte rozmrazovať celý bochník, ideálne do vrecka.

3. Ak je pečivo staré, usušte ho na kúrenie a skladujte na strúhanku alebo pre hospodárske zvieratá. Nikdy nedávajte hospodárskym zvieratám plesnivé pečivo, kvôli nebezpečným mykotoxínom.

4. Múku nikdy neskladujte na vlhkých miestach, ako napríklad v pivnici, ideálne je uložiť ich v uzavretých nádobách na to určených.

5. Ak sami pečiete pečivo, podporte jeho antimikrobiálne vlastnosti pridaním rasce alebo iného korenia, ktoré pomáha počty nežiaducich mikroorganizmov znižovať.

Rady našich babičiek

Domáci škodcovia trápia ľudstvo celé generácie, takže kolujú zaručené tipy, ako sa ich zbaviť. Napríklad Blanka Stojarová z Prahy má vyskúšané dávať na dno dóz bobkový list.

"Osvedčilo sa mi tiež hodiť do múky čierne korenie a po byte rozvešať čerstvú levanduľu," dodáva. K receptom našich babičiek patrili tiež obyčajné noviny, pretože moliam vraj nevonia tlačiarenská čerň.

Údajne rovnako pôsobí aj klinček, kôra z citrusov, cédrové drevo alebo aj celkom obyčajné mydlo. Ťažko posúdiť, pravdepodobne záleží na konkrétnom druhu mole, pretože práve so sušenou pomarančovou kôrou má jedna redakčná kolegyňa opačnú skúsenosť.

Keď doma hľadali "molie hniezdo", našli ho práve v sáčku so sušenou kôrou. A ak doma máte silného fajčiara, je pravdepodobné, že vaše potraviny mole zatiaľ nenapadli.

V tomto smere totiž môže byť fajčiar v domácnosti napodiv užitočný, pretože moliam údajne silne vadí cigaretový dym.

Ticketportal.sk