Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2020, 00:00

Zoznámte sa s "éčkami". Večný terč mýtov, ktorého sa netreba báť

Predlžujú trvanlivosť potravín, vylepšujú farbu a lesk, zvýrazňujú a upravujú ich chuť. Zdajú sa byť nepostrádateľnými. Zároveň sú opradené historkami a mýtmi, preto nie je ľahké sa v nich zorientovať. Zoznámte sa s "éčkami".

Zoznámte sa s "éčkami". Večný terč mýtov, ktorého sa netreba báť
Zdroj: Dreamstime

Mohol by to byť novodobý vtip. Zišli sa príslušníci troch národov na pustom ostrove a jediné, čo majú, je krabica zabalených potravín. Prvý sa na ňu vrhne s nadšeným výkrikom: "je to zadarmo!", druhý si prečíta zoznam emulgátorov a odmietne sa jedla dotknúť, pretože by mohol umrieť, tretí skontroluje zloženie a poteší sa: "Tam je toľko konzervantov, že budem žiť večne!"

Nemáme to ľahké. Vo vyspelých krajinách sme obklopení nadbytkom potravín, ktorých zloženie sa ale pri bližšom skúmaní nejaví práve zdravo, pri sklonoch k hystérii vyzerá dokonca jedovato a v prípade extrémnej paranoje ako jasný dôkaz, že sa mocnosti snažia o vyhubenie ľudského druhu. Vinu vraj nesú "éčka". Prečo?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 94% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk