Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2020, 00:00

Zoznámte sa s "éčkami". Večný terč mýtov, ktorého sa netreba báť

Predlžujú trvanlivosť potravín, vylepšujú farbu a lesk, zvýrazňujú a upravujú ich chuť. Zdajú sa byť nepostrádateľnými. Zároveň sú opradené historkami a mýtmi, preto nie je ľahké sa v nich zorientovať. Zoznámte sa s "éčkami".

Zoznámte sa s "éčkami". Večný terč mýtov, ktorého sa netreba báť
Zdroj: Dreamstime

Mohol by to byť novodobý vtip. Zišli sa príslušníci troch národov na pustom ostrove a jediné, čo majú, je krabica zabalených potravín. Prvý sa na ňu vrhne s nadšeným výkrikom: "je to zadarmo!", druhý si prečíta zoznam emulgátorov a odmietne sa jedla dotknúť, pretože by mohol umrieť, tretí skontroluje zloženie a poteší sa: "Tam je toľko konzervantov, že budem žiť večne!"

Nemáme to ľahké. Vo vyspelých krajinách sme obklopení nadbytkom potravín, ktorých zloženie sa ale pri bližšom skúmaní nejaví práve zdravo, pri sklonoch k hystérii vyzerá dokonca jedovato a v prípade extrémnej paranoje ako jasný dôkaz, že sa mocnosti snažia o vyhubenie ľudského druhu. Vinu vraj nesú "éčka". Prečo?

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk