Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2019, 00:00

V Bratislave sa varí zdravšie. Na strednom a východnom Slovensku zas polotovary, tvrdí šéfkuchár

Prečítajte si rozhovor publikovaný v HN Magazíne, ktorý vychádza každý piatok, ako príloha k Hospodárskym novinám.

V Bratislave sa varí zdravšie. Na strednom a východnom Slovensku zas polotovary, tvrdí šéfkuchár
Zdroj: Miroslava Spodniaková

Pracujete ako šéfkuchár v hoteli Zochova chata. To, že práca profesionálneho kuchára je veľmi náročná, je všeobecne známe. V čom je táto práca náročná pre vás?

Je to náročné najmä psychicky, ani nie tak fyzicky. Pretože viesť ľudí, ktorých sú niekedy desiatky, pričom každú chvíľku spraví niekto niečo, čo nemá spraviť, je náročné.

​Zamestnanec príde za mnou, že má takýto alebo onaký problém, niekedy už neviem, či mám byť psychológ alebo manažér. Vážne sa cítim už skôr ako psychológ, ľudia prídu s problémami z domu a všetko sa rieši v robote, pretože v tej robote sme stále.

Ľudia s tým chodia za vami?

Áno. Bežne sa stáva, že vidím, že s človekom niečo nie je v poriadku, že má hlavu úplne niekde inde, zabudne na tri veci z desiatich. Treba na to dávať pozor a priebežne to riešiť.

Sú ďalšie dôležité veci. Hlavne treba mať naskladnený tovar, mať ho poriadne zaevidovaný, treba mať kompletné celé skladové hospodárstvo. Stane sa, že tam nie som dve hodiny, lebo musím niekam odbehnúť, a ak sa v tom momente niekomu niečo nepodarí, tak je problém na stole.

Logistika toho celého nastavenia, aby fungovala jedna prevádzka, druhá prevádzka, je to najzložitejšie.

A ako zvládate ten stres?

Mám dve malé deti, ktoré na mňa majú úplne antistresujúci účinok. Keď prídem domov, pri deťoch úplne zabudnem na problémy, pri nich vypnem. To je taký môj relax. Často chodíme na prechádzky s manželkou a s rodinou, to mi pomáha si vyčistiť hlavu.

Je to tak len v gastronomickej brandži na Slovensku, alebo aj inde?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 89% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk