Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2019, 10:20

Ako sa vyrovnať s pochmúrnou jesennou náladou a oslabenou imunitou? Pomôžete si týmito bežnými potravinami

  • Jeseň je možné prežiť v plnej forme, aj keď v tomto ročnom období často klesá energia a morálka.
  • Ako sa zbaviť splínu, udržať si prirodzenou cestou formu a prežiť jeseň v pokoji?
  • Dôležitým bodom je potom strava. Dokáže pomôcť nielen s únavou, depresiou, ale aj posilniť imunitu a predchádzať chorobám.
Ako sa vyrovnať s pochmúrnou jesennou náladou a oslabenou imunitou? Pomôžete si týmito bežnými potravinami
Zdroj: Pixabay

Návrat do zamestnania po dovolenke, menej svetla a prvé prechladnutia. Je to tak, prechod k jeseni nám berie energiu a schopnosť odolávať stresu i zdravotným problémom. To je normálne. Nie všetci síce prežívajú jeseň rovnako, ale je nutné konštatovať, že veľa z nás pripúšťa, že cíti únavu, či dokonca smútok a depresiu.

Ak málo energie, ospalosť, čierne myšlienky a pociťujete zníženie výkonnosti, sú to len niektoré z príznakov zmeny ročného obdobia. Aby sme znova získali vitalitu a pohodu, poslúži nám dobre zvolený výber pokrmov.

Dôležitým faktorom je strava. Tá dokáže pomôcť nielen s únavou, depresiou, ale aj posilniť imunitu a predchádzať chorobám, ktoré sú v tomto období všade okolo nás. V galérii si preto pozrite potraviny, ktoré vás zahrejú, dodajú vitamíny, no najmä pomôžu s jesennou únavu, či dokonca smútkom a depresiou.

​Stimulovať imunitu dokážu aj kúry s propolisom a probiotikami. Propolis má antioxidačné a antibakteriálne vlastnosti a probiotiká pomáhajú pri trávení potravín a bráni šíreniu škodlivých mikroorganizmov.

Ticketportal.sk