Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2019, 15:19

Gender v rozprávke, "zaručené" diéty aj ne-výchova lenivých rodičov. Kam sa podel zdravý rozum?

  • Nielen v móde existujú prapodivné trendy ako ponožky v sandáloch. Niektoré odznejú rýchlo, iné majú vplyv na naše životy.
  • V posledných rokoch vychádzajú štúdie, ktoré ukazujú, že až štvrtina porúch príjmu potravy vzniká v súvislosti s posadnutosťou zdravým stravovaním.
  • Príkladom sú aj problémy s otvorenými kanceláriami. Ide o model, ktorý má teoreticky vyhovovať všetkým, ale v skutočnosti nevyhovuje nikomu.
  • Dôsledok voľnej výchovy bez hraníc je, že z detí vyrastajú malí narcisovia a chýbajú im mantinely.
  • A čo gender revolúcia v klasických rozprávkach?
Gender v rozprávke, "zaručené" diéty aj ne-výchova lenivých rodičov. Kam sa podel zdravý rozum?
Zdroj: Pixabay

Slamkám z plastu odzvonilo. Nech žijú tie ekologické - papierové. Vyzerajú štýlovo a keď cez ne človek pije, hneď sa cíti bližšie prírode. Nesmiete ich však nechať ponorené v pollitri domácej malinovky viac ako päť minút.

Mojim deťom a ich kamarátom sa v ľadovej drti rozpíjali tak rýchlo, že na jeden pohár nápoja spotreboval každý tri slamky. A tým bolo popreté celé ekologické hľadisko týchto dizajnových kúskov.

Nebolo by nakoniec najjednoduchšie piť len tak? Bez slamky? Lenže skúste bez nich piť napríklad z módnych hrubých zaváracích pohárov, ktoré zaplavili hipsterské podniky.

Priestor nielen pre bacily

Ako ľudstvo stále prichádzame na niečo nové, avšak niekedy sa to ukáže ako slepá ulička. Napríklad prestavba malých kancelárií na moderné otvorené priestory, kde sú desiatky a aj stovky ľudí. Pôvodná myšlienka, oprášená z minulosti, bola však pozitívna - otvoriť pracovný priestor, a tým efektívne posilniť tímovú spoluprácu, komunikáciu a dynamiku zdieľania nápadov medzi kolegami.

Vybudovať pracovisko pre veľký počet ľudí umiestnených na jednom mieste bolo pre firmy jednoduchšie a aj ekonomicky menej nákladné. Tento koncept sa zo zámoria dostal postupne aj k nám. Hoci nebol kvôli nadmernému hluku na pracovisku a nedostatku súkromia zamestnancami prijatý s nadšením, rozširoval sa ďalej a ďalej - nehľadiac na priebežné výskumy, ktoré ukazovali, že nevýhody tohto uspôsobenia prevyšujú jeho očakávané klady.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 86% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.