Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.08.2019, 00:00

Tri potraviny, ktorých sa v lete môžete bezstarostne prejedať

Aj medzi potraviny sú také, pri ktorých sa nemusíme krotiť a môžeme si ich dopriať koľko chceme.

Tri potraviny, ktorých sa v lete môžete bezstarostne prejedať
Zdroj: Pixabay

Leto veľkému prejedaniu nepraje. Portál iDnes.cz však prináša tri tri pochúťky, ktoré si môžete dopriať bez výčitiek a obmedzovania. Obsahujú totiž vysoké percento vody a tá, ako vieme, postave neškodí.

Uhorka

Často sa pre svoju nízku energetickú hodnotu prezýva aj kráľovnou diét. Na sto gramov obsahuje len 63 kJ a až z 96 percent je tvorená výhradne vodou.

Zdroj: Pixabay

​Navyše je zdrojom vitamínu C a draslíka, ktorý sa stará o prirodzené odvodňovanie organizmu. Ak sa stretávate s nadmerným zadržiavaním vody, zaraďte do svojho jedálnička uhorku aspoň raz či dvakrát denne.

Tip: Nemusíte zjesť celú uhorku naraz. Môžete si ju vziať  nakrájanú so sebou do práce alebo na výlet do krabičky či ňou doplniť každé denné jedlo.

Melón

U nás najznámejší a najdostupnejší vodný melón obsahuje až 91 percent vody. Pôsobí močopudne, takže sa odporúča pacientom s obličkovými kameňmi.

Zdroj: Pixabay

​Aj zdravého človeka však poteší nízkou energetickou hodnotou, ktorá je len 118 kj na 100 gramov. Nie je úplne bez cukru, tuky však v melóne pochopiteľne nenájdete takmer žiadne. Pridajte ho do letných zeleninových aj ovocných šalátov či smoothies, alebo si ho dajte len tak pre osvieženie.

Grapefruit

Toto ovocie zaujme horkosladkou chuťou, ktorá má svojich zarytých priaznivcov aj odporcov. Z 89 percent ho tvorí voda. Zo všetkých menovaných potravín má však práve grapefruit najvyššiu energetickú hodnotu - 126 kj na 100 gramov, ale to nie je žiadna katastrofa.

Zdroj: Pixabay

​Grep dodá vášmu telu úctyhodnú dávku vitamínu C a draslíka. Vhodný je nielen ako desiata, ale aj v kombinácii s bielym jogurtom alebo ako doplnok k iným jedlám.

Ticketportal.sk