Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2019, 00:01

Nebezpečné ovocie a zelenina. Ako nás ohrozujú jablká či uhorky

  • Pesticídy, dusičnany, mykotoxíny.
  • Práve z nich je zložený tieň, ktorý na naše zdravie vrhajú multivitamínové bomby v podobe jahôd, hrášku, uhoriek... a vlastne všetkých druhov ovocia a zeleniny.
  • Ako minimalizovať riziká z nich plynúce a na čo si dávať najväčší pozor?
  • Prinášame vám názory odborníkov.
Nebezpečné ovocie a zelenina. Ako nás ohrozujú jablká či uhorky
Zdroj: Pixabay

Poznáte to. Zaujímate sa o zdravie, starostlivo volíte potraviny, k telke si namiesto čipsov vezmete vrecúško goji. A potom odrazu zistíte, že kustovnica čínska na vašej hrudi je v skutočnosti onen povestne zohrievaný had. Žiaľ, nejde o metaforu. Práve tieto exotické a vitamínmi nadupané červené bobuľky sa podľa Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR dostali na špičku nelichotivého rebríčka.

Zo všetkých testovaných plodín ovocia a zeleniny obsahovali v sebe pri poslednej kontrole najviac zvyškových pesticídov. Nejde pritom o výnimočný jav. Spoločne s jahodami sa k tomuto prvenstvu goji dopracúva pravidelne. Prečo sa vlastne treba obávať pesticídov a aké iné riziká nám zo strany ovocia a zeleniny hrozia?

Zlé správy. O cukrovke
Koncom minulého roka priniesol denník Le Monde znepokojivú štúdiu. Francúzsky Národný ústav pre agronomický výskum a Národný ústav pre zdravie a lekársky výskum prišli so zistením, že hlodavce mužského pohlavia, ktoré boli pravidelne kŕmené zmesou so šiestimi bežnými pesticídmi, a to v množstve považovanom za bezrizikové, výrazne naberali na váhe, v ich telách sa zvyšoval podiel tukových buniek a vznikala cukrovka. Pri myších samiciach boli prejavy našťastie menej výrazné.

Ide o vôbec prvý dôkaz zo strany vedcov o tom, ako zmes takzvaných fytosanitárnych produktov vyvoláva obezitu a cukrovku. Tieto údaje sú podľa autorov výskumu ešte viac dôležité preto, lebo sa zhodujú s ďalšími údajmi organizácie NutriNet.

Štúdia tejto organizácie, ktorá sleduje potravinové návyky viac ako 50-tisíc ľudí, ukázala v roku 2013 a potom v roku 2017, že najväčší spotrebitelia biopotravín sú vystavení menšiemu riziku nadváhy či obezity a rozvoja metabolického syndrómu, ktorý predchádza vzniku cukrovky druhého typu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk