Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2019, 00:00

Jednu ingredienciu by ste si do kávy nikdy nedali, ale mali by ste. Má lepšie účinky ako cukor

  • Cukor, mlieko, smotana, ochucovadlá, to už poznáme. Ale čo napríklad soľ?
  • Vedci prišli na to, že existuje jedna ingrediencia, ktorú si do kávy nepridáva takmer nikto,  ale upozorňujú, že je to je chyba. 
Jednu ingredienciu by ste si do kávy nikdy nedali, ale mali by ste. Má lepšie účinky ako cukor
Zdroj: Pixabay

Tak isto patríte medzi tých, ktorí si nevedia predstaviť ráno bez šálky kávy? Nie všetci však ocenia horkú chuť kávy a preto si ju zjemňujú cukrov. No vedci odporúčajú na neutralizáciu horkej chute úplne inú ingredienciu. 

Portál Reader´s Digest uvádza, uvádza, že horkosť dokáže zmierniť a "neutralizovať" štipka soli.

Vedci odkazujú, že pridanie soli do kávy je skvelým nápadom.  Portál Independent však v článku upozorňuje, že soľ v káve je omnoho lepšia ako spomíánaný cukor. Podľa štúdie, ktorú publikoval časopis Nature, ióny sodíka, obsiahnuté v soli potláčajú horkosť kávy a zlepšujú jej celkovú chuť.

Ale s množstvom to rozhodne nepreháňajte. Pri soli neplatí, že čím viac, tým lepšie. Portál CookingLight dopĺňa, že pre želaný výsledok si stačí do kávy pridať 1/8 čajovej lyžičky soli.

A ak sa vám zdá soľ v káve čudná, podobné účinky majú aj iné prísady. Vyskúšajte kávu s kakaovým práškom, škoricou, levanduľou, vanilkou a vraj výborný je aj extrakt z kokosového orecha, dodáva Portál Reader´s Digest.