Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.12.2018, 00:00

Kapustnica nie, opekance však áno: Pozrite si reakcie cudzincov na naše vianočné jedlá

Niektoré z odpovedí vás prekvapia.

Michal (Poľsko): Kapustnica je v Poľsku úplne iná, tmavšia a je v nej viac sliviek.
Andrej (Bielorusko): Kapustnicu mám veľmi rád aj keď na začiatku mi pripadala príliš kyslá. Celkovo mi trochu pripomína polievku zvanú soľanka: tá je tiež dosť kyslá a obsahuje strašne veľa ingrediencií. Prvýkrát som sa s ňou stretol asi na Slovensku, na vianočnom večierku na Orave v Nižnej. Dva mesiace po tom, ako som prišiel na Slovensko. Najviac mi chutí, keď sa podáva s kyslou smotanou, lepšie to vyváži chuť. Je to veľmi sýte jedlo, takže sa z dokážete najesť aj z jednej polievky. Nemám rád vegetariánske či vegánske verzie.
Anatolij (Rusko): Kapustnicu s hubami som jedol na vianočnom večierku. Nepáči sa mi spojenie kapusty s hubami, takže mi to veľmi nechutí. Ale kapustnicu s klobásou ma rád.
Zdroj: Flickr

My si bez nich nevieme Vianoce ani predstaviť, ako však naše tradičné dobroty chutia cudzincom? Niektoré z nich ich prekvapili, iné jedli prvýkrát a na niektoré si nezvykli nikdy. V galérii vám prinášame odpovede troch cudzincov, ktorí už na Slovensku nejaký ten čas žijú, a preto už s našimi vianočnými klasikami "mali tú česť."

Pozrite si ich reakcie na najznámejšie jedlá nás Slovákov, ktoré podávame ako štedrovečerné slávnostné jedlo.