Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.12.2018, 00:00

Nenaleťte na premyslenú stratégiu predajcov: Tieto ťahy vás zbytočne oberajú o peniaze

  • Dizajn a rozloženie v obchodoch s potravinami sú navrhnuté tak, aby tam ľudia minuli čo najviac peňazí.
  • Býva aj zvykom, že pre vás nepotrebné produkty sa budú nachádzať v v hlavnej línii, ktorou prejdu takmer všetci, ktorí sa vyberú do obchodu.
Nenaleťte na premyslenú stratégiu predajcov: Tieto ťahy vás zbytočne oberajú o peniaze
Zdroj: Pixabay

Obchody s potravinami sú navrhnuté tak, aby tam ľudia minuli čo najviac peňazí. Podľa toho sú aj potraviny a suroviny zoradené a umiestnené. Býva zvykom, že produkty, ktoré nepotrebujete, ale predajca ich potrebuje predať za často zvýšenú cenu, sa budú nachádzať v hlavnej línii, ktorou prejdu takmer všetci, ktorí sa vyberú do obchodu.

Mnohí z nás tak potom nakúpia omnoho viac, ako sme pôvodne plánovali, no najmä to, čo sme ani neplánovali - a s prehnanou cenou. Často aj v domnení, že kupujeme výhodnejšie prichádzame o peniaze. Stojí za tým skvelo premyslená stratégia a marketing jednotlivých obchodov a obchodných domov.

Všetko od hudby, ktorá hrá sa rozlieha obchodným domov, cez vôňu "čerstvého pečiva" až po farebné usporiadanie ovocia a zeleniny na v regáloch. To všetko spolu zohráva kľúčovú úlohu pri ovplyvňovaní zákazníka, píše portál Insider.

V galérii vám predstavíme základné a najúčinnejšie ťaháky na spotrebiteľa mnohých predajcov:

​Ak si teda dáme pozor na triky predajcov, ktoré boli uvedené v galérii, mali by sme aj dodržiavať určité zásady, ktoré mnohí z nás už síce počuli mnohokrát, napriek tomu platia stále, a preto je dôležité si ich pripomenúť. Medzi hlavné zásady nakupovania potravín platí hlavne:

  • neísť nakupovať hladný
  • nevyhľadávať len označenie s nálepkou "akcia" alebo výpredaj, ale všímať si cenu, ktorá tam bola predtým
  • pamätať si ceny výrobkov (opatrenie proti "výhodným" akciám)
  • držať sa nákupného zoznamu
  • ak sme nakúpili, zbytočne sa neprechádzajme uličkami obchodu