Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2021, 00:00

Žiadne exotické ryby či morské riasy: Toto sú najzdravšie potraviny nás, Slovákov

  • Niektoré potraviny vynikajú pred ostatnými z hľadiska zdravotného prínosu.
  • Patria medzi aj tie, s ktorými sa stretávame bežne, ich potenciál je však zo zdravotného hľadiska viac než mimoriadny.
Žiadne exotické ryby či morské riasy: Toto sú najzdravšie potraviny nás, Slovákov
Zdroj: Pixabay

Pred časom sme priniesli článok, v rámci ktorého sme zverejnili rebríček najzdravších potravín sveta, medzi ktorými sa na počudovanie v prvej desiatke ocitla bravčová masť.

Tentokrát sme sa na tému pozreli z pohľadu nutričnej terapeutky, Monikou Tělupilovej, s pomocou ktorej sme zostavili desiatku zdraviu prospešných potravín, medzi ktorými však tentokrát nenájdete exotické ovocie či cudzokrajné ryby. 

Pôjde o potraviny, s ktorými sa takmer všetci stretávame skoro dennodenne, ale napriek tomu si ich výživovú hodnotu neuvedomujeme a nečerpáme dostatok z ich potenciálu pre naše zdravie.

V galérii nájdete desiatku potravín, ktoré by z výživového hľadiska mali byť pre ľudí najprospešnejšie, zoradené sú od desiatky po prvé miesto:

*​Článok bol pripravený v spolupráci s odborníčkou na zdravé stravovanie s Monikou Tělupilovou, DiS, nutričný garant projektu CEFF (Certified E-Friendly Food, Potraviny a doplňky stravy bez zbytečné chemie) Česká republika.