Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2018, 13:28

"Ukradli" si kúsok miesta pod Kremnickým hradom. A my tlieskame

  • Poklad Kremnice nie je len v zlate a striebre.
  • Pôvodne tmavý priestor majitelia spoločne s rodinnými príslušníkmi premenili na miesto pre vrúcne stretnutia.
  • Ak  zatúžite po niečom špeciálnom, majiteľ vám to ochotne pripraví.
"Ukradli" si kúsok miesta pod Kremnickým hradom. A my tlieskame
Zdroj: Ondrej Bobek

Slobodné banské mesto ukrýva mnoho pokladov. Ak by ste hľadali zlato a striebro, pokojne by ste ho našli tu, v najstaršej dodnes existujúcej mincovni na svete.

Ako milovníci kávy, sme sa však do Kremnice vybrali za iným pokladom- v podobe nového boutique baru a kaviarne, ktorú vám priblížime v spolupráci s portálom kavickari.sk.

:Incité je tu pre všetkých pôžitkárov, turistov aj lokálnych kávičkárov. Kremnica je krásne mesto, avšak skúsený cestovateľ vie, že za gastronómiou a pôžitkami sa chodilo skôr inam. Až doteraz.

Zdroj: Ondrej Bobek

​Kremnicu a jej lokálnu turistiku sa rozhodli podporiť dvaja mladí páni – Robert Pálik s dobrým priateľom Matejom Mezeiom. Vytvorili koncept, ktorý by sa mohol na mesto nazvať aj odvážnym, avšak tak veľmi žiadúcim. Tlieskame.

:Incité si „ukradlo“ pod Kremnickým hradom

Pôvodne tmavý priestor majitelia spoločne s rodinnými príslušníkmi premenili na miesto pre vrúcne stretnutia. Na názve pracovali so svojimi priateľmi. Najskôr vytvorili anglický názov „in city“ („v meste“), až neskôr pridali k poslednému písmenku dĺžeň. Išlo najmä o nádych francúzštiny.

Taká slovná hračka a veľmi vydarená. O logo a dizajn prevádzky sa zase postarala sestra jedného z majiteľov. Celá táto veselá a veľmi mladá „partička“ sa venuje aj tvorbe eventov, ktoré aj v samotnej prevádzke v blízkej dobe predstavia.

Prvým z nich je one picture gallery, ktorý predstaví každý mesiac šikovných umelcov. Biele steny, svetlé drevo a sivé stoličky vytvárajú čistú líniu. Priestor je prirodzene rozdelený do dvoch častí.

Zdroj: Ondrej Bobek

​V prednej nájdete veľký stôl a sedenie na barových stoličkách. V druhej časti je dominantou bar v zelenom prevedení a vzdušný priestor. „Teplo“ domova vytvárajú sviečky aj príjemná hudba.

Na mlynčeku nájdete kávičku talianskej značky Bazzara, ale aj výberové kávy. Samozrejmosťou sú „alternatívky“. Ak máte chuť na miešané nápoje, ste na správnom mieste.

Pripraví vám ich majiteľ prevádzky, Róbert, ktorý to naozaj vie. Veď naposledy pracoval vo vychýrenom bratislavskom Sky bare. Jeho „srdcovky“ nájdete v menu, ak však zatúžite po niečom špeciálnom ochotne vám to pripraví.

Zdroj: Ondrej Bobek

​Do nápojov vkladá kúsok zo seba. Chute sú tak jedinečné. Chuti i očiam ulahodia čerstvé cheesecakei aj remeselné pivko. Večer sú to zase rumy, whisky i vína.

Ak si chcete vychutnávať krásy mesta, k dispozícii je vám servis TO GO. V :Incité sa pripravovali poctivo. Zbierali informácie, študovali a čerpali zo svojich vlastných skúseností.

Spojili svoje sily a každý deň ukazujú, čo sa naučili. Je im potešením, že môžu neustále ukazovať že sú poctiví, trochu mestskí, lokálni ale aj svetoví.