Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2018, 09:00

Čo ste o pive nevedeli? Neobsahuje skoro žiaden tuk a je s ním spojená bizarná fóbia

  • Čo ste o obľúbenom nápoji Slovákov nevedeli?
  • V popularite piva sme na v rámci Európy na 11. mieste.
Čo ste o pive nevedeli? Neobsahuje skoro žiaden tuk a je s ním spojená bizarná fóbia
Zdroj: Pixabay

Pivo je mimoriadne obľúbeným nápojom. Potvrdzujú to aj výsledky májového európskeho prieskumu vnímania piva, ktorý sa uskutočnil aj na Slovensku ( (Beer Image Trecker, Brewers of Europe, máj 2018, zúčastnilo sa ho 29 európskych krajín, vrátane Slovenska ** Štatistický úrad SR – údaje za rok 2017).

Pivo u Slovákov získalo 70 bodov zo 100, čím sme sa medzi 29 európskymi krajinami (kde sa skúmala popularita piva) umiestnili na 11. mieste. Zároveň je aj obľúbeným nápojom.

Viac ako 66 percent opýtaných si ho dopraje niekoľko krát do týždňa alebo aspoň raz za dva týždne. Potvrdzujú to aj údaje slovenských pivovarov, ktoré aj so sladovňami zamestnávajú na Slovensku asi 1 500 ľudí. 

„Pivo spája ľudí, perfektne dopĺňa stretnutia s priateľmi, výborne chutí, osvieži, zahasí smäd a pristane tak mužom, ako aj ženám,“ vyzdvihuje viaceré pozitíva piva zistené z prieskumu Jana Shepperd, prezidentka Slovenského združenia piva a sladu.

V galérii si pozrite fakty a zaujímavosti o zlatom moku:

Slovenské združenie výrobcov piva a sladu:

  • Slovenské združenie výrobcov piva a sladu je dobrovoľnou profesijnou stavovskou organizáciou, ktorá združuje právnické osoby podnikajúce vo výrobe sladu a piva, Okrem pivovarov a sladovní združuje i servisné a obchodné organizácie, ktoré spolupracujú s výrobcami piva.
  • Úzko spolupracuje so Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou, výskumnými ústavmi, vysokými školami a ďalšími odbornými profesijnými združeniami a zväzmi, najmä v oblasti potravinárstva a poľnohospodárstva.
  • Aktívne spolupracuje a zapája sa do činnosti európskych pivovarníckych a sladovníckych združení Od roku 2008 je riadnym členom európskeho pivovarníckeho združenia The Brewers of Europe.

Ticketportal.sk