Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2022, 10:00

Problémová oblasť brucha: Zmeňte týchto pár vecí v stravovaní a podarí sa vám schudnúť

Cvičíte, zdravo sa stravujete a predsa sa vám nedarí vyformovať si brucho podľa vašich predstáv?

Problémová oblasť brucha: Zmeňte týchto pár vecí v stravovaní a podarí sa vám schudnúť
Zdroj: Pixabay

 "V posledných dvoch rokoch sa mi ani napriek tvrdým diétam nepodarilo odstrániť nafúknuté a napäté brucho a okrem toho mám ťažké nohy s celulitídou. Cítim sa tučná a neviem, čo mám robiť," zverila sa 52-ročná žena.

Nafúknuté brucho, ktoré sprevádzajú pocity ťažoby a zlého trávenia, trápi rovnako mužov aj ženy, mladých aj starších. Často si ho odôvodňujeme nadbytkom tuku, ale môže to mať rôzne príčiny.

Odporúčania odborníkov si prečítajte v galérii: 

​Napríklad nesprávny životný štýl či zlú výživu, neznášanlivosť niektorých potravín a alergie alebo aj hormonálne poruchy a zadržiavanie vody. Informoval o tom taliansky denník  La Repubblica.

Pri obéznych ľuďoch je to jasné. Na svoj nezdravý životný štýl doplatia kardiovaskulárnymi, metabolickými chorobami, problémami s kĺbami. No keď sú ľudia iba nafúknutí, je to inak. Nepovažujú a za tučných, ale cítia, že ich telo nefunguje tak, ako by malo.

Často ide o špecifické choroby, ktoré je potrebné diagnostikovať a liečiť. Ale vo väčšine prípadov je dôvodom ich životný štýl. Chybná výživa, nedostatok pohybu, nezdravé návyky, napríklad fajčenie a pitie alkoholu spôsobujú to, že organizmus reaguje a nafukuje sa.