Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.06.2018, 09:00

Luxusná reštaurácia v Bagdade odmietla vstup skupine osirelých detí. Verejnosť zúri

Verejnosť je pobúrená a vyzvala na bojkot obchodného centra.

Luxusná reštaurácia v Bagdade odmietla vstup skupine osirelých detí. Verejnosť zúri
Zdroj: Facebook/Almansour Mall - مول المنصور

Reštaurácia v luxusnom obchodnom dome v Bagdade sa ospravedlnila za to, že v sobotu odmietla skupinu sirôt, ktoré do podniku priviedla charitatívna organizácia.

Zaplatila tam pohostenie asi pre 20 detí pri príležitosti sviatku íd al-filter, ktorý sa oslavuje po pôstnom mesiaci ramadán. Obchodný dom uznal chybu a sľúbil, že zaplatí ročnú starostlivosť o 50 sirôt, informoval server BBC.

Na sociálnych sieťach sa objavilo video, na ktorom je vidieť skupinu detí s dobrovoľníkmi z charity, ako stoja pred plotom pri obchodnom centre Al-Mansúr. To bolo vybudované v roku 2013 za 35 miliónov dolárov (30.229.746 eur).

Z daru, ktorý poskytla súkromná osoba na využitie cez sviatok íd al-Fitr, charita v reštaurácii rezervovala pohostenie pre 20 vojnových sirôt. Keď sa ale skupina dostavila, nedovolila jej ochranka vojsť dovnútra.

Video s odmietnutou skupinou už má 500 tisíc zhliadnutí a výzvu na bojkot obchodného centra si ľudia otvorili 12 tisíc krát. Mnohí užívatelia sociálnych sietí správanie podniku označujú za neľudské, ďalší sa domnievajú, že sa personálu mohlo zdať, že deti neboli náležite oblečené.

To ale iní vylučujú a poukazujú na to, že bez otcov týchto detí, z ktorých mnohí boli vojaci, ktorí padli v bojoch, by centrum vôbec neexistovalo. Niektorí z nahnevaných navrhli, aby bolo ohodnotenie podniku znížené z piatich hviezd na jednu.

V nedeľu šéf obchodného centra zverejnil video s ospravedlnením a vysvetlením, že išlo o nedorozumenie. Prisľúbil peniaze na ročnú starostlivosť o 50 sirôt, do čoho bude spadať aj ponuka jedla, oblečenie a trávenie voľného času v obchodnom dome.

Ticketportal.sk