Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2018, 14:51

Nič podobné v Bratislave nehľadajte. Kaviareň, ktorá sa len tak nevidí

Pivo z Banskej Štiavnice a výhľad z trávnatej strechy.

Nič podobné v Bratislave nehľadajte. Kaviareň, ktorá sa len tak nevidí
Zdroj: Ondrej Bobek

Na mieste bývalých bratislavských kúpeľov Centrál, ktoré boli dlhé roky ruinou, vyrástlo pred pár rokmi obchodné centrum. A len nedávno na jeho zelenej streche, kde sa nachádza park, pribudla kaviareň. Pre nás Kávičkárov už známe a overené meno, Black Coffee.

​Vyrásť si len tak na streche centra, nie je len tak, ale predstavovalo to celkom slušnú logistiku. Kontajnerovú kaviareň, ktorá zútulnila park, musel priniesť vrtuľník, pretože inak by sa tam ani nedostala.

Dizajn kaviarne odkazuje na jej „materskú“ Black Coffee. Bratislavská prevádzka je poradí už treťou, za bystrickou a zvolenskou.

Nájdeme tu aj naše známe perforované lampy, ktoré si majiteľ v bystrickej prevádzke vyrábal sám. Ale aj kvalitné kožené sedačky, či hojdačku z masívu.

Napriek tomu, že ide o koncept kontajnerovej kaviarne, ponúka servis, vďaka ktorému sa zaraďuje medzi to TOP, čo v centre nájdete. Ak nie to najlepšie, keďže ako bonus ponúka aj posedenie na čerstvom vzduchu.

Kávičkári si vychutnajú zmes kávy Danesi caffé, a to nielen v rámci kaviarne, ale aj v lounge zóne na terase, kde si môžete poleňošiť na tuli vakoch. A čo letné špeciality? Určite skúste „Espresso tonic“.

Proti smädu sú tu pre vás limonády, vždy s čerstvými ingredienciami. Pivárov poteší zas ERB, známe pivo z Banskej Štiavnice.

Výber toho najkvalitnejšieho z kvalitného podčiarkuje kaviareň na streche čajmi. Nájdete tu francúzske Kusmi, elitu medzi sypanými čajmi. Pokiaľ ste ich ešte neochutnali, príďte si dopriať tento zážitok. V Black Coffee sú veľmi slušne zásobení.

No a samozrejme, koláčiky. Do Black Coffee ich dovážajú z rodnej Bystrice a nájdete medzi nimi lahodné cheesecake-y, tiramisu, ale aj makrónky.

Keď budete mať chuť na nový kaviarenský zážitok, zbehnite do OC Centrál v Bratislave. Na streche nájdete milý kontajner, ktorý vám poskytne útočisko. Či už na prečítanie novín, rýchlu kávu, stretnutie, pokec s kamoškou, či „vyvenčenie“ detí.

Ticketportal.sk