Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2018, 14:29

Kedysi to bol symbol slobody, dnes konzumnej spoločnosti. Ikonický Big Mac oslavuje 50 rokov

 Za tú dobu si podmanil milióny fanúšikov burgerov po celom svete, stal sa súčasťou slávnych filmov alebo dôležitým medzinárodným ekonomickým ukazovateľom takzvaným Bic Mac Index.

Kedysi to bol symbol slobody, dnes konzumnej spoločnosti. Ikonický Big Mac oslavuje 50 rokov
Zdroj: Flickr.com

Prvýkrát ho predstavil v roku 1967 Američan Jim Delligatti, majiteľ Pensylvánskej reštaurácie McDonald´s a zároveň jeden z prvých franšízantov reťazca. O rok neskôr sa ponuka dnes už slávneho sendviča rozšírila bleskovou rýchlosťou po celých Spojených štátoch.

Dva plátky hovädzieho mäsa medzi tromi kúskami pečiva doplnené nakladanou uhorkou, syrom Čedar, šalátom, cibuľkou a typickou Big Mac omáčkou sa nezmazateľne zapísali do histórie.

V galérii si prečítajte informácie, ktoré ste pravdepodobne o slávnom Big Macu nevedeli: 

​O spoločnosti McDonald´s Slovensko

Spoločnosť McDonald´s prišla na slovenský trh v roku 1995. Prvou otvorenou prevádzkou bola reštaurácia v Banskej Bystrici. V novembri roku 2003 vznikla na Slovensku nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities. Aktuálne je na Slovensku 30 reštaurácií, z ktorých je 14 v Bratislave a ostatných 16 v Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene a Žiline. Súčasťou 22 reštaurácií je obľúbený koncept McCafé, ktorý sa predstavil v roku 2009. McDonald´s aktuálne zamestnáva 2 061 zamestnancov. V roku 2017 dosiahli tržby spoločnosti 75,2 milióna eur.

Ticketportal.sk