Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.05.2018, 00:00 Aktualizované dňa 28.05.2018 o 08:27

Šéf Medusa Group Peter Štecko sa dostal vo Viedni do problémov. Musel zatvoriť dve reštaurácie

Obe reštaurácie sú zatvorené a Štecko požiadal súd vo Viedni o ochranu pred veriteľmi.

Peter Štecko
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Zakladateľ známej sieti reštaurácií Medusa Group Peter Štecko sa vo Viedni dostal do problémov.

Jeho dve reštaurácie sa dostali do konkurzu a ich dlh je 5,5 milióna eur, píše kurier.at. Upozornil na to portál aktuality.sk.

​Obe reštaurácie sú zatvorené a Štecko požiadal súd vo Viedni o ochranu pred veriteľmi. Jeho firma podala žiadosť o začatie konkurzného konania.

Štecko otvoril prvú prevádzku v roku 2012 a a druhú ako súčasť siete reštaurácií Primi o tri roky neskôr.

Štecko založil v roku 1993 firmu ZOE a od roku 1995 prevádzkoval rovnomennú sieť obchodov s módou.

Príchodom globálnej konkurencie a presunom výroby do Ázie sa rozhodol zmeniť oblasť podnikania.

V roku 2003 otvoril svoju prvú reštauráciu v centre Bratislavy s názvom MEDUSA. Dnes má skupina Medusa Group 18 prevádzok, vyše 400 zamestnancov a je najväčšou slovenskou gastroskupinou.

Informácie rakúskeho Kuriera sú popletené s číslami, ktoré spolu nesúvisia. Uvedené informácie o výške „dlhú“ sú nepravdivé a ide tu v absolútnej väčšine o záväzky voči našim vlastným firmám, respektíve naše vlastné investície. Reálne záväzky voči dodávateľom sú menej ako 150 000 euro a budú pokryté z hotovosti na účtoch a z hodnotného majetku, ktorý tam v súlade s rakúskymi predpismi zanechávame. Dôrazne odmietam spájanie uzatvorenia oboch prevádzok s „nahromadením“ strát. Veď poslednom fiškálne uzatvorenom roku 2016 bola EBITDA pozitívna, vo výške 58 844 €. Jediným dôvodom ukončenia prevádzky je dlhodobá rekonštrukcia námestia. Sami sme pred časom informovali o uzavretí prevádzok Medusa a Primi na námestí Neuer Markt vo Viedni z dôvodu dlhodobej rekonštrukcie námestia spojenej s výstavbou podzemných parkovacích garáži. Námestie bude podľa plánu rozkopané 3 roky a stavba vzdialená len 2 metre od fasád domov bude obohnaná vysokým plotom. Toto je nezlučiteľné s nákladnou prevádzkou reštaurácií v strede Viedne. Zachovanie oboch reštaurácií počas obdobia rekonštrukcie a výstavby by pre nás znamenalo mnohomiliónové straty. Dlhú dobu sme sa snažili, bohužiaľ bezvýsledne, nájsť akceptovateľnú dohodu s prenajímateľmi. Vzhľadom na charakter nájomných zmlúv, jediným možným právnym riešením bolo vyhlásenie konkurzu. Je mi veľmi ľúto, že sme prišli nie našim zavinením o veľmi úspešné a vo Viedni známe reštaurácie, na ktoré sme boli právom hrdí," píše sa v reakcii Petra Štecka.

Pozrite si archívny rozhovor s Petrom Šteckom:

Ticketportal.sk