Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.05.2018, 17:15

Pozrite si, na čom si pochutnajú hostia na kráľovskej svadbe. Aj netradičnú tortu

Svadobná torta na tejto kráľovskej svadbe nebola ani okázalá, ani pompézna.

Pozrite si, na čom si pochutnajú hostia na kráľovskej svadbe. Aj netradičnú tortu
Zdroj: REUTERS/Peter Nicholls

Kráľovná Alžbeta II. organizuje na hrade Windsor recepciu pre novomanželov, princa Harryho a americkú herečku Meghan Markleovú, a ich svadobčanov. Médiá nemajú prístup, avšak na verejnosť sa dostali podrobnosti o jedálničku.

600 hostí si pochutná okrem iného na škótskych homároch, grilovanej anglickej špargli či kroketách plnených konfitovaným windsorským jahňacím, uviedla agentúra AP.

​Svadobní hostia vybrané pochúťky, medzi ktorými sú najmä britské produkty, konzumujú postojačky.

Šéfkuchár pre nich pripravil najrôznejšie jednohubky a ďalšie pokrmy servírované v malých miskách, napríklad kuracie frikasé s hubami či hráškové rizoto.

Popri šampanskom sa ako dezert podávajú napríklad pistáciové makrónky, rebarborové koláčiky a koláčiky s pomarančovým crème brûlée.

Počas recepcie príde aj na krájanie citrónovo-bazovej torty, ktorý na svadbu upiekla cukrárka Claire Ptaková. Na jej tvorbu bolo použité okrem iného 200 citrónov a desať fliaš bazového sirupu z panstva Sandringham kráľovnej Alžbety.

Doterajšie torty na kráľovských svadbách sa niesli v duchu pompéznosti a prepracovanosti. Svadobná torta Meghan a Harryho bola skôr jednoduchá, nemala toľko poschodí ako jej predchodcovia a zdobenie bolo len v jednoduchom duchu.

Pre porovnanie si pozrite, akú svadobnú tortu mala na svadbe Kate a William:

Zdroj: Reuters

​A kráľovná Alžbeta II.:

Zdroj: YouTube

​S príhovorom na recepcii vystúpi ženích aj nevesta. Rovnako by mal prehovoriť Harryho otec, princ Charles. Pár si údajne ako svoj prvý tanec vybral pieseň I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me) speváčky Whitney Houston, napísal britský denník The Daily Telegraph. Meghan Markelová sa vraj v roku 2016 médiám zverila, že ide o jej obľúbenú pieseň.