Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2018, 00:01

Cukrovkári si čoskoro doprajú aj čokoládu

Tvorcovia už požiadali o patent.

Dopriať si čokoládu alebo zmrzlinu bez umelých sladidiel je dnes pre mnoho diabetikov nesplniteľný sen. Teraz im však svitla nádej. A to vďaka izraelskému startup A1C Foods. Začínajúca potravinárska firma začala vyrábať sladkosti s klasickým cukrom, ktoré podľa nej nezvyšujú hladinu krvného cukru, píše iDnes.cz.

Čokoláda a zmrzlina z produkcie A1C Foods neobsahuje umelé sladidlá, ale bežný cukor. K tradičným ingredienciám ale pridali špeciálnu látku, ktorá znižuje  glykemický index. Vďaka nej túto čokoládu môžu konzumovať aj diabetici, tvrdí firma. 

Zakladateľmi podniku sú daňový a právny zástupca Ran Hirsch a endokrinologička Mariela Glandtová. U Hirschovovej dcéry lekári zistili cukrovku a dostala sa do starostlivosti Glandtovej. Keď k nej otec s dcérou prišiel prvýkrát, odporučila im, aby zo stravy vynechali sacharidy. Potom však svojej pacientke na prekvapenie ponúkla čokoládu.

Vyrobila ju sama vo svojej kuchyni. Výrobok vymyslela pre svojho maškrtného otca, ktorý rovnako trpí cukrovkou.  Zverila sa Hirschovi, že jej snom je vyrábať takú čokoládu vo veľkom. "Okamžite som jej navrhol partnerstvo," povedal Hirsch.

V roku 2016 založili v Ramat Ganu v Tel Avive A1c Foods, ktorá sa špecializuje na recepty a výrobu potravín s nízkym glykemickým indexom. Hirsch povedal, že sa podarilo izolovať špecifické substancie čokolády a zmeniť ich tak, aby sa znížil glykemický index alebo vplyv na cukor v krvi.

"Je to podobný postup ako pri lieku, takže si ho môžeme nechať patentovať. Už sme o patent požiadali," povedal Hirsch. Podnik sa teraz snaží získať investíciu vo výške asi dvoch miliónov dolárov (1,6 milióna eur).

Hirsch tiež povedal, že sa spoločnosť nemieni špecializovať len na trh pre diabetikov, ale poskytnúť všeobecnejšie lepšiu verziu potravín ponúkaných v jedálňach. Spolupracujú s kuchármi na receptúrach chleba, pizze alebo cestovín s nízkym obsahom sacharidov.