Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.10.2021, 00:00

Prekvapenie medzi bytovkami: Zvonku nenápadný podnik láka na kvalitné sladkosti a výberovú kávu

  • Nebyť tabule, označujúcej cukráreň, ťažko by ste ju na prvý pokus našli.
  • Nová Botanika je ukrytá pred zvedavými očami, v nádvorí novostavby na „Prengu“- tak Trnavčania radi označujú prednádražie.
Prekvapenie medzi bytovkami: Zvonku nenápadný podnik láka na kvalitné sladkosti a výberovú kávu
Zdroj: Ondrej Bobek

Malá výzorom, veľká srdcom. Aj tak by sa dala opísať drobná cukráreň v nenápadnom vchode. Je zariadená v príjemných tónoch svetlého dreva, kombinovaná s farebným sedením a rastlinami. Článok vyšiel v spolupráci s Kavickari.sk.

Miesto na relax a kvalitné sladkosti

Silnejúci trend izbových rastlín neobišiel ani Novú Botaniku. Milá symbolika, v ktorej sa spájajú kvety, názov a ulica, na ktorej sa cukráreň nachádza. Jednoducho relax. Pre ten si do cukrárne radi chodia susedia, ľudia z okolia, manažéri, ale aj mamičky s deťmi.

Do interiéru a ponuky nahliadnite v galérii:

Keď ich chytí chuť na sladké, je z čoho vyberať. Cukráreň je tiež výdajným miestom cukrárenskej výroby cukrári.sk, ktorí sú známi chutnými koláčikmi bez pridaných aditív. Na svoje si prídu aj zákazníci trpiaci s intoleranciami, v ponuke nechýbajú ani raw a vegan koláče. V lete plánujú mať svoju vlastnú ponuku zmrzliny.

Kvalitná a výberová káva

Ak máte chuť na dobrú kávu, za barom vás väčšinou privíta milá manažérka prevádzky Denisa Andelová. Prezrádza, že v cukrárni si dali záležať na jej výbere. Na dvoch mlynčekoch nájdete výberovú kávu od Triple Five Coffee Roasters, rovnako i stálicu – Brazíliu od KofiSfera. Náročnejším milovníkom kávy radi pripravia filtrovanú V60-tku alebo aeropress.

Balenia kávy si môžete aj zakúpiť a rovnako radi vám zabalia koláčiky domov. Ak vás čaká neplánovaná oslava či piknik, môžete si zakúpiť i nástroje na prípravu alternatívnej kávy. Napríklad na prípravu aeropressu vám stačí len správne pomletá káva a horúca voda v termoske.

Nová Botanika v kocke

  • Vlastná cukrárenská výroba
  • Alternatívne kávy
  • Možnosť zakúpiť si kávu a nástroje na ňu domov
  • Koláče pre ľudí s intoleranciou