Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2021, 00:00

Od ohniska k digestoru: Ako sa vyvíjala kuchyňa?

  • Dusivý dym, samostatne stojace miestnosti ďaleko od obydlí či pomocníci, ktorí dnes vyvolávajú úsmev na tvári.
  • Dejiny miestnosti, ktorú dnes poznáme ako kuchyňu, sú dlhé a zaujímavé.
  • Prečítajte si článok publikovaný v HN magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Od ohniska k digestoru: Ako sa vyvíjala kuchyňa?
Zdroj: Shutterstock

Predstavte si nasledujúcu situáciu: pozvete priateľov na večeru, usadíte ich do prepychovej jedálne a pokyniete služobníctvu, aby nosilo na stôl.

​Komorné odbehnú a keď sa o niekoľko minút neskôr vrátia s misami plnými jedál a pariacich sa omáčok, spokojne si naložíte na tanier. Neunikne vám však znepokojivý detail – to nové dievča z kuchyne nápadne lapá po dychu a na čele jej vyskakujú perličky potu napriek tomu, že vy sa zimomravo chúlite do plášťa s kožušinovým lemom.

Nedáte na sebe nič poznať, ďalej sa venujete hosťom. Ale v duchu si poviete, že hneď zajtra ráno musíte na toto nežiaduce správanie upozorniť hlavného komorníka... Ak by ste boli týmto pomyselným majiteľom nejakého novovekého panstva, komorník by sa, pravdepodobne, snažil brániť tým, že pomocníčka v kuchyni je nová a ešte nie je zvyknutá na rozľahlosť tunajších priestorov.

A, samozrejme, by vás ubezpečil, že nič podobné sa už opakovať nebude. Ak ste boli totiž dostatočne zámožný, priestor, kde sa pripravovalo jedlo, ste situovali čo najďalej od izieb.

„Dnes vôňu pripravovaného jedla alebo koláča práve vytiahnutého z rúry spájame s domovom. V 18. storočí bola šľachta priam paranoidne posadnutá strachom

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.