21.10.2017, 08:00

Novinárčinu vymenila za gastro. Po jej džemoch si za volant určite nesadajte

Iveta Hrabovská bola novinárkou. No zistila, že táto cesta zrejme nie je pre ňu.

Novinárčinu vymenila za gastro.  Po jej džemoch si za volant určite nesadajte
Zdroj: Gentle jam

"Začala som uvažovať, že začnem podnikať. A od prvého momentu som vedela, že to bude v oblasti gastronómie a že to bude niečo, s čím zatiaľ nikto
neprišiel," začína opisovať svoj gastropríbeh Iveta Hrabovská. 

Napadlo jej, žeby mohla variť džemy a omáčky s alkoholom. Urobila si analýzu trhu a zistila, že na Slovensku ale ani za hranicami nik nič podobné nerobí: "Skrátka nikto neprišiel na trh s radom čisto alkoholických džemov a omáčok. A aké sú moje produkty? Chuťovo úplne jedinečné. Každý jeden druh džemu a omáčky je dôkladne spárovaný s prémiovým alkoholom. Alkohol pridávame v niekoľkých fázach výroby, vždy však aj v úplnom závere, kedy sa nevyparuje... v konečnom dôsledku je vo vnútri od 2-10% čistého alkoholu". 

A teda pozor, omáčky a džemy Gentle jam v žiadnom prípade nie sú vhodné pre deti či tehotné ženy. "Asi najobľúbenešie džemy u našich zákazníkov sú Medvedia túžba - Čučoriedkový džem s portksým vínom a Rozmarná Malina- Malinový džem s rozmarínom a kubánskym rumom. Z omáčok je to
jednoznačne Čertove pokušenie- Sladká čili paradajková s Cabernetom a Charlottina BBQ- BBQ omáčka so škótskou rašelinovou whiskey."

Zdroj: Gentle jam

​Všetky výrobky Gentle Jam sú Ivetine originálne receptúry, všetko si sami vymyslela, nikoho nekopíruje: "A ani nikdy nebudem. Receptúry šperkujem aj niekoľko týždňov a kombinujem rôzne koreniny, byliny, ovocie, zeleninu a delikátny alkohol. Čo je však dôležité, GentleJam receptúry som vytvárala tak aby sa hodili k sladným pokrmom ako prílohy."

Na Slovensku je už tradične zaužívané, že džem jednoducho patrí na chlieb či vianočku. No pri týchto jedinečných príchutiach je to inak. Kombinujú sa s mäsom alebo syrom. 

Zdroj: Gentle jam

"GentleJam je pre mňa plnohodnotný biznis, a to už dva roky. V momente ako mi napadlo vytvárať takéto produkty som vedela, že to nezostane len pri záľube ale reálne ma to raz bude živiť. Aktuálne máme výhradné zastúpenie v Českej republike  a budúci rok plánujeme vstúpiť na rakúsky a nemecký trh. Aj
napriek tomu, že GentleJam som pôvodne vytvárala viac pre zahraničný trh, som veľmi rada, že sa uchytil aj na Slovensku," dopĺňa Iveta. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.