13.10.2017, 00:01

Žena zverejnila fotografie jedla v nemocnici. S tým, čo poznáme, sa to nedá ani porovnať

Obrázkami šokovala a rozprúdila diskusiu o rozdieloch v strave, ktorú ponúkajú nemocnice v rôznych častiach sveta.

Vyprážané kuracie prsia so strúhaným kapustovým šalátom, vyprážaná uhorka (Momordica Charantia: horká uhorka alebo horká tekvička. Rastie na území Indie a Číny a známa je predovšetkým ako antidiabetikum a prírodný stimulátor vnútrobunkovej zložky imunity. Jedlo sa pripravuje technikou, pri ktorej sú zložky vyprážané vo woku v malom množstve horúceho oleja)), agedashi tofu, mrkvový šalát, ryža, miso polievka, agedashi tofu, mrkvový šalát, ryža, miso polievka.
Zdroj: Imgur/Hahahah1111111

Takmer všetci dobre vieme, že nemocničné jedlo nemá v povedomí ľudí a najmä pacientov práve najlepšiu povesť. Opakom je ale jedno oddelenie, ktoré sa vymyká tomuto negatívnemu štandardu.

Ide konkrétne o pôrodnícke oddelenie v Japonsku, ktoré získalo dokonca on-line pochvalu za svoje kulinárske služby pacientom. Novopečená matka (užívateľka Hahahah1111111), ktorá porodila svoje dieťa v Japonsku, zverejnila na sociálnej sieti fotky a ohromila užívateľov sociálnych sietí zverejnením jedál, ktoré jej boli podávané počas pobytu v nemocnici.

Niektorí dokonca dotyčnej závideli a písali, že jej nemocničná strava vyzerá lepšie ako jedlo podávané v rámci all inclusive služieb v dovolenkových rezortoch.

Iní to ale spochybňovali s tým, že je rozdiel v tom či jedlo pochádzalo z verejnej alebo súkromnej nemocnice,: "Je toto normálne v obyčajnej nemocnici? Zdá sa mi to mimoriadne vysoký level“.

Užívateľka však dohady dementovala odpoveďou, že všetky náklady 4000 dolárov (v prepočte približne 3800 eur), úplne pokrylo jej sociálne poistenie, píše Telegraph.

V galérii nájdete jedlá, ktoré fascinovali tisíce užívateľov. Pri porovnaní so Slovenskom určite nájdete viditeľné rozdiely. A nejde len o pôvod surovín ale tiež o ich množstvo a kvalitu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.