Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2021, 00:00

Za priberaním nestojí klasické prejedanie sa, tvrdia odborníci. Problém je v týchto zaužívaných omyloch

  • Tuky už nie sú nepriateľom číslo jedna.
  • Napriek tomu, že ich odborníci a verejnosť roky zatracovali, ukázalo sa, že ich účinky nielenže nie sú nebezpečné, ale dokonca prínosné. Viac ako by sme si mysleli.
  • Nový výskum preukázal výhody v príjme tukov a ich víťazný vplyv na naše zdravie a chudnutie.
Za priberaním nestojí klasické prejedanie sa, tvrdia odborníci. Problém je v týchto zaužívaných omyloch
Zdroj: Shutterstock

Nízkosacharidový spôsob stravovania bol trendom posledných rokov v snahe schudnúť, ale aj zdravšie žiť. Mnohí odborníci však pred týmto spôsobom dvíhali varovný prst a apelovali na zvýšené riziko srdcových chorôb.

Príjem na báze nízkosacharidových potravín a jedál totiž zahŕňa konzumáciu veľkého množstva nasýtených tukov, aké nájdeme napríklad aj v červenom mäse či masle. Niektoré štúdie napríklad poukazovali na prepojenie medzi konzumáciou mäsa a zdravotnými komplikáciami vrátane cukrovky, srdcových ochorení, rakoviny a obezity.

​V tejto oblasti však nastal prelom a podľa portálu The New York Times svetlo sveta uzrela "jedna z najväčších a najprísnejších štúdií" v tejto oblasti, ktorá naznačuje, že ak máte nadváhu, strava s nízkym obsahom uhľohydrátov a vyšším obsahom tukov môže byť prospešná pre vaše kardiovaskulárne zdravie.

Menej sacharidov, viac tukov

Štúdia bola v časopise American Journal of Clinical Nutrition publikovaná 28. septembra tohto roku. Odborníci v rámci nej potvrdili,

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.