21.09.2017, 09:22

Známy šéfkuchár pod paľbou kritiky, jeho reštauráciu zvozili Francúzi pod čiernu zem

Jamie Olivier zarobil ako šéfkuchár a autor populárnych kuchárskych kníh už 150 miliónov libier, no jeho najnovšia reštaurácia mu prináša skôr hanbu ako úspech.

Známy šéfkuchár pod paľbou kritiky, jeho reštauráciu zvozili Francúzi pod čiernu zem
Zdroj: wikipedia

Vo Francúzsku, v Nice otvoril Jamie Olivier svoju najnovšiu reštauráciu, no zákazníci ju podrobili paľbou kritiky, píše portál Dailymail. 

V recenziách píšu, že káva sa nedá piť, obsluha je nepríjemná a jedlo nevýrazné a predražené. 

Celebritný šéfkuchár má vo Veľkej Británii už 41 reštaurácií. V lete sa rozhodol, že skúsi šťastie aj vo Francúzsku. Na letisku v Nice otvoril svoj podnik Jamie's Deli. Reštaurácia ponúka kávu, koláče, šaláty a sendviče. Má exkluzívny výhľad na pristávaciu dráhu, ktorá sa nachádza v úchvatnej scenérii, na okraji útesu a ústi rovno do mora. 

Zákazníci výhľad obdivujú, no to sa už nedá povedať o jedlách a obsluhe. Dailymail pripomína, že na Twitteri sa hromadia sťažnosti na nekompetentných zamestnancov a "vyschnuté" jedlo. 

"Jamie Oliver na letisku v Nice zamestnáva málo ľudí a ešte k tomu sú aj nekompetentní," píše sa v recenzii. Ďalší zákazník sa pohoršuje nad cenami: "Zaplatil som 17 eur a dostal som Caesar šalát a gumené kurča."

Ani ďalší Jamieho kuchyňu nešetril: "Potraviny suché, predražené, žiadne maslo. Vôbec z toho nie som nadšený."

Webová stránka Deli pritom sľubuje, že cestujúci si u nich pochutia na lahodnom čerstvom pečive, no zákazníci majú iný názor. Píšu, že croissanty, ktoré dostali, neboli ani zďaleka čerstvé. 

27-ročný Londýnčan Daniel Wiliams sa tešil, že si na letisku dá dobrú kávu a jedlo. No bol sklamaný:

"Objednali sme si dve kapučína a croissanty. Všetko sme dostali studené, kapučíno bolo bez peny, croissanty mokré. Bolo jasné, že ich pár dní držali v chladničke."

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.