Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2021, 18:00

VIDEO: Nekupujte predražené maslo. Vyrobte si ho sami doma za päť minút

Autorka videa poradí a názorne ukáže, ako jednoducho sa dá maslo vyrobiť doma a v pár jednoduchých krokoch.

VIDEO: Nekupujte predražené maslo. Vyrobte si ho sami doma za päť minút

Kríza, ktorá aktuálne postihuje nielen Slovensko, ale aj celý svet. Hrozba v rámci ďalšej vlny koronavírusu sa odrazila aj v návštevnosti obchodov a takisto aj v ich ponuke, ktorá sa návalom nakupujúcich opäť obmedzuje.

Tentokrát sme sa pozreli na jednu zo základných potravín, ktorou je maslo a podobne ako aj iné potraviny, aj pri nej sme pocítili nárast ceny.

Namiesto toho, aby ste kupovali predražené maslo vám prinášame v spolupráci so známou food-bloggerkou Kathushkou - @dedinskamat, spôsob, ako si maslo vyrobiť doma a ušetriť čas aj peniaze.

Výroba takéhoto masla zaberie približne päť minút (ak použijeme smotanu izbovej teploty, pri vychladenej je to dlhšie, lebo sa z nej najskôr ušľahá šľahačka). Takže z jedného litra 33 percentnej smotany vznikne 400 - 450 g masla a pol litra cmaru.

A cena? Na porovnanie: jeden liter smotany potrebnej na výrobu masla vyjde približne tri eurá (250 ml za 0,70 eur), teda 450 g masla takto bude stáť len tri eurá, pričom cena za 250 g v obchode sa pohybuje v priemere za 2,20 eur (pozn red.).