18.08.2017, 00:01

Najdzravšie jedálničky majú tieto krajiny. Jedna dokonca holduje bielemu pečivu

Chcete sa stravovať vyvážene a zdravo? Tak potom by ste sa mali inšpirovať krajinami, ktoré vám prinášame vo výbere spomedzi krajín z celého sveta.

Jedálniček Talianov, Grékov a Španielov tradične vedie rebríčky tých najzdravších na svete. Spĺňa všetky nároky: je sezónny, používa lokálne suroviny a minimum tých priemyselne spracovaných. Stredomorské národy si potrpia na tradičné spôsoby prípravy a jedlo vnímajú ako rituál. Pri stole sa schádzajú celé rodiny alebo skupiny priateľov, jedia dlho a všetko si vychutnávajú. Nielen pri zvláštnych príležitostiach, ale aj každý deň.
Kuchyňa stojí na ovocí, zelenine, strukovinách, semienkach a orieškoch, hlavnou hviezdou je olivový olej. Veľa sa jedia mliečne výrobky, hlavne syry, z mäsa sú to najčastejšie ryby alebo morské plody. K jedlu patrí aj víno: väčšinou červené a vždy v primeranom množstve. Na rozdiel napríklad od Američanov obyvatelia Stredomoria málo sladia, málo solia a červené mäso si nechávajú skôr na zvláštne príležitosti.

Stredomorskú diétu vedci skúmajú už od 70. rokov minulého storočia. Preukázali jej pozitívny efekt pri prevencii cukrovky 2. typu, srdcových chorôb aj pri boji s nadváhou. Kto sa u južných národov inšpiruje pri chudnutí, robí dobre, len nesmie zabudnúť, že ich jedálny lístok netvorí len pizza a cestoviny.

Pred ostatnými tukmi ale treba dať prednosť olivovému oleju. Jedna španielska štúdia na konkrétnych prípadoch ukázala, že dokáže nielen zvýšiť hladinu antioxidantov v krvi, ale aj prispieť k zdravému zhadzovaniu kíl.
Zdroj: Flickr

Nikto totiž neje toľko morských rias ako Japonci. Gréci a Španieli sa vyžívajú v olivovom oleji, severania nepohrdnú lososom, ale ani sobom. Kuchyne sú rôzne, ale majú zopár spoločných ukazovateľov: veľa ovocia, zeleniny, "správne" mäso a ryby, ale aj lásku k čerstvým, sezónnym a miestnym surovinám.

Ktoré krajiny sa ale môžu pýšiť titulom najzdravšieho jedálnička zistíte v galérii.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.