04.08.2017, 11:25

Pivo je stále najobľúbenejšie, nielen u mužov. Na päty mu ale šliape tento nealkoholický nápoj

Slováci preferujú desaťstupňové pivo, v obchodoch tvorí jeho predaj takmer dve tretiny. Dnes pivo oslavuje svoj medzinárodný deň.

Pivo je stále najobľúbenejšie, nielen u mužov. Na päty mu ale šliape tento nealkoholický nápoj
Zdroj: Flickr.com

Slovenské pivovary uvaria ročne viac ako 240 miliónov litrov piva. 

„Pivo je najobľúbenejším alkoholickým nápojom Slovákov, čo potvrdzujú aj aktuálne štatistiky. Jeho spotreba v poslednom období rastie. V prepočte na jedného obyvateľa za rok ho Slováci vypijú až 73,1 litra na hlavu (zdroj: Štatistický úrad SR/iba alkoholické pivá),“ hovorí Jana Shepperd, prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu."

Zo štúdie spoločnosti KANTAR TNS* vyplynulo, že až 74 percent Slovákov si alkoholické pivo vychutnáva aspoň raz mesačne. Najobľúbenejším typom je u nás stále desaťstupňové pivo, ktorého objem predaja v obchodoch tvorí takmer dve tretiny, až 63 percent. 

Výrazne posilňuje nealkoholické pivo. V prieskume viac ako tretina zákazníkov potvrdila, že nealko si dajú približne raz za mesiac. Podľa Jany Shepperd nealkoholické pivo uprednostňujú športovci, vodiči či turisti.

Silné postavenie si udržiavajú aj miešané a ochutené pivá, najväčší nárast zaznamenáva nealkoholický radler.

Zdroj: Flickr.com

​Slováci pijú pivo hlavne počas letných mesiacov, sú to takmer dve tretiny z celoročného objemu. Približne tretinu piva vypijeme v reštauráciách a pohostinstvách, dve tretiny tvorí predaj piva v obchodoch.

Pivo už dávno nie je iba doménou mužov. Z prieskumu vyplýva, že tento nápoj obľubuje až 80 percent žien. 

Zdroje údajov: Analýza ekonomického a spoločenského významu pivovarníctva v SR, EY 2015 (údaje sú za rok 2013), Štatistický úrad SR a Slovstat - roky 2014 a 2015 a údaje členských pivovarov Slovenského združenia výrobcov piva a sladu.

*Zdroj: KANTAR TNS, HEINEKEN štúdia Beer Penetration Study 2016 realizovaná na vzorke 1027 respondentov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.