15.06.2017, 16:38

Má meno aj na tom, čo nevlastní. Pozrite si okázalé mrakodrapy amerického prezidenta

Predtým, ako sa Donald Trump rozhodol stať americkým prezidentom, podpísal svoje meno na budovy. Veľa budov.

Pravdepodobne najznámejšou zo všetkých Trumpových nehnuteľností je tento mrakodrap na Manhattane otvorený v roku 1983.  Je to tiež miesto, kde oznámil svoju prezidentskú kampaň. Trump prisľúbil, že Metropolitnému múzeu umenia prinesie dve zdobené plastiky z budovy Art Deco, ktorú zničil, aby vybudoval túto vežu - ale po tom, čo boli náklady na ich obnovenie odhalené, boli záhadne zničené. Na Trumpa bola podaná aj žaloba, keď sa zistilo, že 200 neregistrovaných poľských robotníkov nedostalo takmer nič a žilo na stavenisku.
Zdroj: Google Street View

Samozrejme, kandidáti na prezidentský úrad už predtým vlastnili nehnuteľnosť. Ale žiadny iný kandidát nebol takým okázalým developerom realitnej ríše, s toľkými pozlátenými štruktúrami postavenými v jeho podobe, píše Gizmodo.

Len 17 nehnuteľností nesie meno Trump v samotnom New Yorku. Ale mnohé z nich dokonca ani nevlastní, aj keď nesú jeho meno, pretože jeho meno je licenciou developerom. Je to pútavý krok z jeho strany: môže sa finančne vyradiť z projektov a stále dať ilúziu, že jeho kráľovstvo rastie.

Tu je rýchla svetová prehliadka najvýznamnejších budov Donalda Trumpa.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.