20.05.2017, 00:00

"Najlepší produkt Applu za niekoľko rokov." Firma vyvinula krabicu na pizzu

Apple nechce vo svojom novom sídle v kalifornskom Cupertine nič prenechať náhode.

"Najlepší produkt Applu za niekoľko rokov." Firma vyvinula krabicu na pizzu
Zdroj: Apple

To platí aj pre tvrdenie, že chce zabezpečiť pre zamestnancov svojho Apple Parku čo najchrumkavejšiu pizzu.

Na prepravu pízz z reštaurácie do kancelárií v obrovskej kruhovej budove preto vyvinul šéf reštaurácie Apple-Park-Cafés Francesco Longoni špeciálnu krabicu na pizzu, uviedla agentúra DPA s odvolaním sa na článok časopisu Wired.

Okrúhla krabica na pizzu z tvrdého plastu má otvory vo veku. Vďaka tomu môže unikať von z čerstvo upečenej pizze vzduch. To má zabezpečiť, že pizza pri ceste z reštaurácie do kancelárie nezvlhne a nerozbabre sa. Apple už pred niekoľkými rokmi požiadal o patent na krabicu.

Krabica na pizzu nie je prvým podobným patentom, ktorý Applu patrí. Nedávno si firma patentovala dizajn papierovej tašky, upozornil server theverge.com. Rôzne spravodajské portáli už novú krabicu na pizzu označujú za najlepší a najdôležitejší nový produkt Applu za niekoľko rokov, za najzaujímavejšiu časť nového kampusu Applu či za najväčší vynález firmy.

Do nového sídla v Cupertine, ktoré patrí k významným mestám tzv. Silicon Valley, kde sa koncentrujú technologické spoločnosti, sa zamestnanci sťahujú po etapách a dokončené by malo byť v lete.

Stavba Apple Parku vyšla zhruba na päť miliárd dolárov a je jedným z posledných plánovaných projektov spoluzakladateľa firmy Steva Jobsa. Zalesnený areál má rozlohu takmer 71 hektárov a zahŕňa hlavnú budovu v tvare obrieho kruhu s rozlohou viac ako 260-tisíc metrov štvorcových.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.