Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2018, 00:01

Návrhár Boris Hanečka na rovinu. Tieto pseudotrendy odpudzujú, zabudnite na ne

Čoraz častejšie sa stáva, že na ulici vidíme takmer totožne oblečené ženy, ktoré akoby zapadali do rovnakej formy rovnošaty.

Návrhár Boris Hanečka na rovinu. Tieto pseudotrendy odpudzujú, zabudnite na ne
Zdroj: Facebook/Boris Hanečka

Niektorých trendov sa mnohé zo žien tak tvrdošijne držia, že napriek tomu, že sa im to nehodí a mužov skôr ich vzhľad odrádza ako priťahuje, cítia sa "in".

Opak je však pravdou, odkazuje jeden z najuznávanejších módnych návrhárov Slovenska, Boris Hanečka. "Ľudia majú radi uniformitu, chcú sa zaradiť. Druhí chcú na druhej strane vyniknúť. Vždy ide o to, čo vám vyhovuje. Dnes žiadny diktát neexistuje, môžete im akurát tak poradiť," dodáva návrhár. Ako sám hovorí, trendy sú často o tom, že čo sa vyrába, musí sa aj predávať.

Dizajnéri sa často "vykrádajú" v zmysle, že sa inšpirujú módou jeden druhého. Preto sa do našich predajní dostáva istý typ oblečenia, ku ktorému mnohé zo žien samovoľne skĺzajú, bez toho, aby si uvedomili či sa im to hodí. Potom sú tu ešte tie, ktoré sa tvrdohlavo držia starších trendov, ktoré mali v niektorých prípadoch ostať zabudnuté aj v tej dobe, keď ešte naozaj boli "v kurze". A ako znie jeho odporúčanie ženám na záver? "Neberte sa tak vážne a užite si módu s radosťou, aby ste sa nestali len obeťou módy."

V galérii vám prinášame hlavné odporúčania návrhára, ktorý radí, čomu sa vyhnúť a čo značne znechucuje aj väčšinu mužov. Čo poviete?

Ticketportal.sk