10.03.2017, 15:30

Kombinácia vzorov. Ako privítať jar a nevyzerať ako veľkonočné vajce, radí mužom návrhár

Blíži sa koniec zimy a s ním rastie znechutenie z odtieňov šedej a na sile naberá túžba po rozmanitosti, farebnosti a novosti.

Kombinácia vzorov. Ako privítať jar a nevyzerať ako veľkonočné vajce, radí mužom návrhár
Zdroj: Triads

Prestávajú nás baviť jednofarebné kombinácie, lákajú nás vzory a hravosť. Prichádza jar, kedy sa celá príroda oblečie do nového šatu. Podobné trendy máme aj my ľudia. V súčasnej dobe sa na trhu objavujú rôznorodé potlače a vzory - od klasických až po tie divoké zvieracie, uvádzajú Lidovky.

V mixovaní vzorov je majstrom napríklad Angela Missoni, Paul Smith, FENDI a KENZO. Ak sa rozhodneme popustiť uzdu našej fantázii a nechať sa uniesť, mali by sme sa vyvarovať nenásytnosti, predsa nechceme vyzerať ako veľkonočné vajíčko a už vôbec nepomyslite na návrat k 80. rokov a havajským košeliam. V galérii vám poradíme, ako na to.

Ako teda zaobchádzať so vzormi?

Vzory pridajú nášmu oblečenie na výraze a rozmere. Vždy myslite na štruktúru a strih odevu. Inšpiráciu hľadajte predovšetkým u Britov - vyhnite sa denimovým nohaviciam, vyberte skôr chinos, poltopánky a sako.

Začnite s klasickými vzormi, medzi ne radíme prúžky, kocky a bodky. Čo sa kociek týka - zabudnite na veľké kovbojské vzory, nie sme na divokom západe. Ide nám o klasický look s extra dávkou šarmu.

Čo sa veľkosti vzorov týka, u bodiek a prúžkov platí to isté, čo u kociek, menšie rovná sa lepšie. Alebo ak sa vyvarujete veľkých bodiek a tučných prúžkov. Muž by mal vždy nasledovať jedno pravidlo "nevyzerať príliš perfektne".

Majstri tohto umenia "sprezzatura" sú Taliani, odporúčané čítanie je Baldassare Castiglione "The Book of the Courtier". Pravidlá sú na to, aby sme ich sem tam trochu porušili. Avšak najskôr by sa nám tieto pravidlá mali dostať pod kožu.

Leo Macenauer

Pochádza z rodiny s krajčírskou tradíciou, už jeho starý otec bol riaditeľom OP Prostějov. Jeho špecializáciou je pánska móda, absolvoval stáže u Calvina Kleina či v Londýne u známeho krajčíra Charlieho Allena. Okrem vlastných kolekcií spolupracuje s poprednými firmami ako napríklad s Festkou.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.