Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.01.2017, 11:49

Lego už nie len pre deti, s jeho pomocou dostane váš domov iný rozmer

Lego oslovuje všetky vekové kategórie. Dospelí si sa dnes dokonca môžu pohrať s polypropylénovými kockami s rozmermi, ktoré zodpovedajú ich "dospeláckym" veľkostiam. Len už nehovoríme o, ale o EverBlock.

Lego už nie len pre deti, s jeho pomocou dostane váš domov iný rozmer
Zdroj: idnes/everblock

S nápadom na EverBlock prišiel Američan Arnon Rosana. Chcel dopriať dospelým, aby si mohli postaviť nábytok či priečky v byte rovnako, ako si s kockami lega hrajú deti, uvádza idnes.cz. Fotografie, ako výsledná práca vyzerá v praxi nájdete v galérii.

​Navyše by však chcel svoje stavebné bloky z polypropylénu použiť napríklad aj k rýchlej výstavbe provizórnych prístreškov v miestach, zasiahnutých živelnými katastrofami.

Prepracovaný staviteľský systém

Na rozdiel od obľúbenej detskej stavebnice je k dispozícii aj uzamykací systém, police, horné zakončovacie diely, ale tiež možnosť konštrukciu spevniť pomocou kovových výstuží, tyčí z PVC, závitových tyčí a matíc či spevňujúcich kolíkov.

V niektorých prípadoch sa odporúča ukotvenie k podlahe. K stenám by sa mali bloky istiť pomocou kovových uholníkov. Každý blok (šírky sú tri: 30, 15 a 7 cm) má najmenej jeden vývod na elektrické káble a miesto pre LED pásky, aby bolo možné "stenu" vnútri osvetliť.

Nové možnosti sa stále aktualizujú

Kocky sa podľa veľkosti líšia aj svojou hmotnosťou, vážia priibližne 1 000, 450 a 230 gramov. Podľa veľkosti sa pohybuje aj cena. Firma ponuku rozšírila tiež o skladacie dvere, v súčasnej dobe ponúka 16 farieb prevedení.

Kocky sa rovnako ako lego ľahko čistia, nevadia im chemikálie ani vlhko, takže stavať môžete pokojne aj v exteriéri. Výrobca ponúka na webe záujemcom tiež možnosť vizualizácie, pri ktorej je možné spočítať potrebné množstvo blokov.