11.01.2017, 00:01

FOTO: Klenoty architektúry - najúžasnejšie strechy budov z celého sveta

Úžasné a jedinečné strechy z celého sveta. Projekty preniesli na vrcholy budov prírodu, umenie a nové priestory, ktoré svojou jedinečnosťou dávajú nový rozmer architektúre a dizajnu.

Úlohou bolo pridať tri podkrovné priestory v budovách, v rámci husto osídlenej oblasti Kodani, Nedostatok priestoru na nádvorí vyriešili projektom „Strešné záhrady“, ktorý má podobu trávnatého kopca alebo ihriska na vrchole budov.
Zdroj: Flickr

BBC prinieslo výber architektonických a dizajnérskych klenotov z rôznych kútov sveta, ktoré svojím prevedením poskytli nový rozmer priestoru v meste. Fotografie si pozrite v galérii.

1. Vertikálne lesy – budovy so stromami, v ktorých bývajú ľudia. (Stefano Boeri

2. Fichtebunker: Projekt bol postavený v roku 1876 a neskôr premenený na protiletecký kryt počas druhej svetovej vojny. Je jedinou zachovanou stavbou svojho druhu v Berlíne. (Verde Gartengestaltung)

3. Múzeum moderného umenia, strešná záhrada v New Yorku. Napriek svojej výške boli mestské strechy často prehliadané. Tentokrát sa ale mesto pýši niekoľkými vonkajšími terasami, otvorenými pre verejnosť. (Ken Smith)

4. Hedonistické strechy Penthouseov v Copenhagene. „Strešné záhrady“ majú podobu trávnatého kopca alebo ihriska na vrchole budov. (JDS Architects)

5. Štúdio HQ Diane von Furstenbergovej v New Yorku má tvar diamantu, vyčnievajúceho nad dvojicou obnovených viktoriánskych tehlových budov. (WORK Architecture Company) 6. Central Park West - terasy pozdĺž Central Park v New Yorku. (Gunn Landscape Architecture)

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.