15.12.2016, 09:00

Český bar posprejoval 12-ročný chlapec. Majitelia sú nadšení

V centre českej Litomyšli je nový Copper bar.

Český bar posprejoval 12-ročný chlapec. Majitelia sú nadšení
Zdroj: BoysPlayNice

Pôvodný upadajúci podnik v historickom dome z počiatku 12. storočia premenil architekt Tomáš Zavoral na zariadenie so zaujímavo ponurým nádychom, píše české iDnes.

Prizval si k tomu svojho 12-ročného brata, ktorý dostal za úlohu "oživiť" toalety v zadnej časti objektu. Mladík dostal plnú dôveru a záchody upravil podľa svojho graffiti vkusu. Majitelia sú s výsledkom spokojní.

Studio Zavoral architekt malo od majiteľov-investorov na priestor veľký 68 metrov štvorcových rozpočet 450-tisíc českých korún (16,6-tisíc eur).

Hlavnou úlohou bolo vtlačiť tomuto miestu nový charakter hodný umiestnenia objektu v historickom centre mesta a zároveň vytvoriť intímnu atmosféru pre konverzáciu pri poháriku.

Intimitu priestoru vytvárajú hrubé štuky stien a segmentové klenby s tmavou výmaľbou.

Na rozdiel od toho barová časť je obložená jemnými medenými plátmi. Tento ušľachtilý kov dodáva miestu eleganciu a nabíja ho energiou. Atribút medi podniku tiež priniesol nové pomenovanie.

Pôvodné stoličky, nové stoly zvarené z I profilov a ostatné kusy nábytku architekt zjednotil do odtieňa kováčskej černe.

Priestor baru je vizuálne prepojený s arkádami a námestím presklenou výlohou a záhradkou medzi piliermi podlubia.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.