13.12.2016, 12:10

V Bratislave vystavuje módny fotograf svetových magazínov

Brazílsky fotograf Rogerio Cavalcanti na svojej slovenskej výstavnej premiére prezentuje najmä módnu fotografiu.

V Bratislave vystavuje módny fotograf svetových magazínov
Zdroj: (c) Rogerio Cavalcanti

 Výber z jeho štyroch cyklov je vo výstavných priestoroch Pro Laika v Bratislave do 9. januára 2017.

"Je to významný brazílsky fotograf a držiteľ mnohých ocenení. Je tiež oficiálny fotograf Fasion Weeku v Sao Paulo, najväčšej módnej udalosti v Latinskej Amerike.

​Tieto fotografie robil pre viaceré módne časopisy a ukazuje nimi módu, prírodu, krásu a farby našej krajiny," na pondelkovom otvorení výstavy povedala veľvyslankyňa Brazílie na Slovensku Susan Kleebank.

​​Portrétnymi fotografiami mužov a žien v pestrofarebnom letnom oblečení autor poukazuje na etnickú rozmanitosť krajiny a predstavuje rôzne typy Brazílčanov v cykle Vitajte. V sérii Olinda Giants (Obri z Olindy) použil veľké ľudové figuríny v karnevalovom meste Olinda.

Tie viacerí návrhári obliekli so zreteľom na domácu kultúru a Cavalcanti ich nafotil v prázdnych uliciach spomínaného starobylého mesta na severovýchode krajiny v štáte Pernambuco.

Mohutné skaly, stromy a iné prírodné scenérie zasa využil na fotenie modeliek v cykloch Darwinizmus a Tropical Wave.

​Rogerio Cavalcanti spolupracuje s časopismi Elle, Vogue, Bloom, Marie Claire, L'Officiel a FFWMAG. Výstavu 44-ročného fotografa dopĺňajú na poschodí premietané videá.

Okrem príprav a priebehu módnej prehliadky je tam aj dokument, ako dizajnér Ronaldo Fraga zapája do umeleckej činnosti Brazílčanov v chudobných lokalitách. Z drevených a kamenných kúskov tvoria doplnky či šijú šaty.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.