07.12.2016, 15:20

Krása bez tlaku na mladosť a dokonalosť. Nový kalendár Pirelli má podtitul Citový

Ideál krásy podporovaný spoločnosťou je niečo, čo nemôžeme dosiahnuť, tvrdí autor známeho kalendára.

Krása bez tlaku na mladosť a dokonalosť. Nový kalendár Pirelli má podtitul Citový
Zdroj: Pirelli

Už 44. edícia nepredajného kultového kalendára Pirelli ide čoskoro do dražby.

Tlačí sa ho vždy len obmedzené množstvo a každý výtlačok má svoje poradové číslo. Prestížny kalendár spoločnosť venuje vybraným zákazníkom, významným osobnostiam a kráľovským rodinám, zaujíma zberateľov aj bežných dražiteľov v mnohých krajinách.

Dostane sa aj do verejnej internetovej aukcie v Českej republike 12. decembra od 9:00 na serveri iDnes.cz a výťažok z nej poputuje do Masarykovho onkologického ústavu na nákup prístrojov.

Autor Peter Lindbergh zvolil pre aktuálny ročník názov "Citový" na zdôraznenie idey kalendára, ktorý je tvorený nielen dokonalými telami, ale aj citlivosťou, emóciami, obnažením duší modeliek, ktoré sa stanú skôr nahými, než vyzlečenými.

​Aby stvárnil svoju predstavu o prirodzenej kráse a ženskosti, Lindbergh fotografoval 14 svetoznámych herečiek ako Jessica Chastain, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Rooney Mara, Helen Mirren, Julianne Moore, Lupita Nyong'o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Uma Thurman, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright a Zhang Ziyi, ale ai Anastasiu Ignat, profesorku Politickej teórie na moskovskej univerzite.

​"Mojím cieľom bolo zobraziť ženu iným spôsobom," hovorí Lindbergh, "a to sa mi podarilo, lebo som pozval herečky, ktoré v mojom živote zohrali významnú úlohu, priblížil som sa k nim a fotil ich. Ako umelec cítim zodpovednosť za oslobodenie sa od myšlienky večnej mladosti a dokonalosti. Ideál krásy podporovaný spoločnosťou je niečo, čo nemôžeme dosiahnuť."

​Fotilo sa na piatich miestach: v Berlíne, Los Angeles, New Yorku, Londýne a na pláži v Le Touquet vo Francúzsku. Informovali o tom zástupcovia Pirelli v Česku.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.