30.01.2016, 15:43

Turisti sa kochajú pohľadom na Mont Blanc z českých lavičiek

Turisti sa kochajú pohľadom na Mont Blanc z českých lavičiek

Až na vrcholky hôr zamieril český dizajn. Novú futuristickú lanovkovú stanicu Hellbronner vo francúzskych Alpách dopĺňajú práve české lavičky. Nesú názov Woody a navrhla ich spoločnosť Mmcité, píše portál lidovky.cz.
"Zadanie tejto netradičnej zákazky bolo vďaka absolútne unikátnej lokalite a nekompromisnej klímy pomerne jednoduché - navrhnite kombináciu elegantného dizajnu a maximálne odolných materiálov. Lavička Woody, ktorú tvoria hviezdice drevených blokov na subtílnych oceľových nôžkach, toto zadanie bezo zvyšku spĺňa a sme radi, že český dizajn pri takejto prestížnej realizácii obstál v konkurencii popredných svetových výrobcov," komentoval úspech Mmcité David Karásek, hlavný dizajnér a spolumajiteľ spoločnosti.

Ambiciózny projekt lanovkovej stanice, pripomínajúcej kryštál, vzišiel z myšlienky premiestniť záujemcov o vrchol Mont Blanc čo najrýchlejšou cestou z údolia Aosta na vrchol Helbronner atraktívnejšou a výkonnejšou lanovkou. Samotná stanica je výnimočnou architektonickou prácou, na ktorej sa podieľalo mnoho prestížnych štúdií. Lavičky sa, rovnako ako celá stanica, nachádzajú v nadmorskej výške 3462 metrov. 

Súvisiace články

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.