Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2021, 00:00

Chcel robiť topánky ako Baťa, ale otec ho vysmial. Teraz ich mesačne vyrobí 11-tisíc a žne úspech

  • Minimalistické línie, poctivá koža a výroba, nad ktorou stále držia kontrolu remeselníci.
  • Mladá značka Vasky sa snaží v Zlíne nadväzovať na tradíciu obuvníckej kožiarskej výroby v modernom štýle a teraz vstupuje aj na slovenský trh.
  • Prečítajte si článok publikovaný v magazíne Prečo nie?!, ktorý vychádza ako príloha k Hospodárskym novinám.
Chcel robiť topánky ako Baťa, ale otec ho vysmial. Teraz ich mesačne vyrobí 11-tisíc a žne úspech
Zdroj: archív značky Vasky

Sú päť rokov na trhu a stále si získavajú dôveru nových a nových zákazníkov. Iba minulý rok predali rekordných 45-tisíc párov topánok a strojnásobili svoje obraty. Pritom obchody boli časť roka zatvorené pre pandémiu.

Ich zákazníci však neváhali a investovali do unikátneho dizajnu, overenej kvality a ručnej výroby. Značka Vasky je dielom mladého podnikateľa, ktorý má však skúseností na rozdávanie.

Poctivé topánky zo Zlína

Václav Staněk mal iba osemnásť rokov, keď vznikli prvé topánky Vasky. „Už keď som mal pätnásť, tak mi bolo jasné, že budem podnikať. Vždy som mal v sebe túžbu tvoriť, realizovať sa a robiť si veci po svojom,“ začína rozprávať príbeh značky Vasky jej zakladateľ.

Keďže pochádza zo Zlína a jeho otec mal k obuvníctvu veľmi blízko, cesta k topánkam bola pre neho prirodzená. „Chcel som vyrábať svoje vlastné topánky a potom fungovať tak ako Tomáš Baťa. Otec sa na mne smial, nechápal, o čom hovorím. Stále mi pripomínal, že sa nedarí ani tradičným značkám, pretože zahraničná konkurencia je obrovská.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 88% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.