Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2021, 13:24

MiddleCap postavil v Londýne najviac smart budovu na svete

Budova svojim nájomníkom ponúka smart nadstavbu na viac ako 6500 metroch štvorcových prenajímateľnej plochy v centre Londýna.

MiddleCap postavil v Londýne najviac smart budovu na svete
Zdroj: MiddleCap

Investičný holding MiddleCap uspel v silnej medzinárodnej konkurencii s londýnskym administratívnym projektom Southworks, ktorý je debutom skupiny na Britských ostrovoch.

V kategórii Smartest Building 2021 súperila budova MiddleCap Group s vybranými projektami z celého sveta.

V konkurencii ďalších 14 stavieb nechýbala známa amsterdamská inteligentná budova EDGE Olympic, či americký projekt 300 South Riverside Plaza Suite 1980 v Chicagu. Southworks bol jedným z dvoch účastníkov, ktorí sú držiteľmi Platinum Smart Building Certificate, certifikátu hodnotiaceho inteligentné budovy.

Budova svojim nájomníkom ponúka smart nadstavbu na viac ako 6500 metroch štvorcových prenajímateľnej plochy v centre Londýna. Aj toto víťazstvo je ďalším dôkazom úspešnej implementácie princípov ESG, ktoré si spoločnosť MiddleCap zadefinovala v roku 2019 do svojej dlhodobej stratégie.

„Hlasovanie medzinárodnej verejnosti za náš projekt je potvrdením, že rozhodnutie klásť dôraz na to aby Southworks bol svojím charakterom a vybavením ďaleko za bežným kancelárskym štandardom bolo správne. Budova vďaka technológiám prispieva k udržatelnosti, užívateľskému komfortu a prináša užívateľom Southworks to čo od budovy potrebujú dnes, ale aj v budúcnosti,“ reaguje na úspech projektu Tomáš Jurdák, partner MiddleCap Real Estate.

Nominovanými projektami REAL ESTATE FUTUREPROOF – Smart Bulding 2021 boli:

EDGE Olympic, Amsterdam

Fosburry & Sons, Brussels

Southworks, London

300 South Riverside Plaza Suite 1980 – Chicago

540 West Madison – Chicago

AFAS Experience Center – Leusden

ARAMIS – Zaventem

Block 1, Triptych Bankside – London

Lomans – Capelle aan den IJssel

Dragons Dream – Ljubljana

Hammerbrooklyn.Digital Campus – Hamburg

YIT Workery+ Vallila – Helsinki

Twin City Tower – Bratislava

Windmill Green – Manchester

INTEL PTK1 – Israel

Ticketportal.sk