Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.04.2021, 14:06

Stratený raj aj talentované duo: Slovenský dizajn sa predstaví v Prahe už tento víkend

Cez víkend sa v Prahe predstavia talentovaní slovenskí dizajnéri.

Stratený raj aj talentované duo: Slovenský dizajn sa predstaví v Prahe už tento víkend
Zdroj: Lukáš Krnáč

V Prahe sa tento víkend uskutoční prezentácia slovenskej módnej tvorby, v podaní troch vybraných dizajnérov, a to Pavla Dendisa, Lukáša Krnáča a Petry Kubíkovej, v rámci programu podujatia Mercedes Benz Prague Fashion Week DRIVE-IN CINEMA.

Stratený raj šikovného Slováka

V Pražskej tržnici odštartuje v sobotu prehliadku svojej najnovšej kolekciu pod názvom “PARADISE LOST“ talentovaný slovenský dizajnér Pavol Dendis. Ako sám uvádza "opustí svoju komfortnú zónu čierno bielej farebnosti a prevažne pánskej siluety".

Zdroj: Pavol Dendis

​Fanúšikovia módy sa však môžu tešiť na ponuku kombinácie vzorov a štruktúr, inovatívnych materiálov a stále precízneho vypracovania s autentickými detailmi podfarbenú temnejšou atmosférou „strateného raja“.

Pavol Dendis úspešne absolvoval štúdium na VŠVU Bratislava v Ateliéri odevného dizajnu. Laickej aj odbornej verejnosti sa s nadšenou odozvou predstavil prostredníctvom platformy MBPFW, ale cez Fashion Live! či v spojení s udeľovaním Cien Nadácie Tatra banky za umenie.

Talenty nášho dizajnu

V nedeľu sa v rámci večerného programu predstavia dve etablované mená slovenskej dizajnérskej scény: Lukáš Krnáč a Petra Kubíková. Tvorba oboch dizajnérov je pravidelne uverejňovaná aj v relevantných printových a digitálnych lifestylových médiách.

Zdroj: Lukáš Krnáč

​Prvý z autorskej dvojice, Lukáš Krnáč, je na domácej scéne pomerne známy. V roku 2017 získal cenu Best in Design: Fashion Design & Grand Prize a v roku 2018 Best Fashion Graduate. Minulý rok bol súčasťou projektov Tatra banky, vrátane dizajnu limitovanej edície platobných kariet.

Pravidelne svoju tvorbu prezentuje na Pražskom týždni módy a zúčastnil sa aj iných medzinárodných podujatí ako Ukrainian či London Fashion Week.

Petra Kubíková je absolventka odborov Japanológie na Univerzita Komenského a Odevného dizajnu na VŠVU. Módu intenzívne tvorí od roku 2013, kedy jej aj bola udelená cena Best Fashion Graduate.

Zdroj: Petra Kubíková

​Má za sebou autorské prezentácie v Bruseli, Monaku, Londýne, Kyjeve, Budapešti, Maastrichte či Novom Zélande. V roku 2018 získala cenu Fresh dizajnér Fashion Live! a tiež Cenu verejnosti NOIZZ Fashion Awards. Českému publiku sa predstaví premiérovo.

*Zdroj: Tlačová správa

Ticketportal.sk