Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2021, 00:00

Recyklujú a dávajú prácu znevýhodneným. Hitom je obal na notebook, kupujú ho v 25 krajinách sveta

Prečítajte si článok publikovaný v magazíne Prečo nie?!, ktorý vychádza ako príloha k Hospodárskym novinám.

Recyklujú a dávajú prácu znevýhodneným. Hitom je obal na notebook, kupujú ho v 25 krajinách sveta
Zdroj: archív Sobi.eco

Na začiatku bol plán zredukovať nepotrebný textil, ktorý sa zhromažďoval v zberných nádobách a humanitárnych zbierkach. Partia ľudí okolo sobi.eco z vyhodených tričiek či teplákov chcela vyrobiť niečo pekné a zároveň užitočné a dať prácu tým, ktorí k nej majú ťažší prístup.

„Oblečenia je na svete čoraz viac. Nakupujeme často to, čo nepotrebujeme, vyhadzujeme, čo nechceme, a samotné oblečenie má tak zlú kvalitu, že ho nie je možné, ako v minulosti, dediť z jednej generácie na druhú. Rozhodli sme sa preto, že našou činnosťou chceme poukazovať na tieto skutočnosti a prinášať niečo pozitívne, čo poteší,“ zdôrazňuje jeden zo zakladateľov projektu sobi.eco Tomáš Horváth.

Túto platformu vymyslel spolu so svojimi dvomi súrodencami a ich dlhoročným kamarátom Martinom Malinom. Do partie patria aj ďalší kamaráti a dobrovoľníci a rodičia, vďaka ktorým sa postavili na nohy. Práve v rodičovskom dome zriadili prvý sklad.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.