Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2020, 00:00

Módna dizajnérka Lenka Sršňová: Slovenskí návrhári sú príbehoví

  • V jej ateliéri sa aj v najpochmúrnejší novembrový deň ocitnete v krajine zázrakov.
  • Hravý štýl prekypujúci sviežimi odtieňmi je niečo, čo sa vám automaticky odtlačí do mozgu a nenechá vás na omyle, čo máte pod menom Lenka Sršňová očakávať.
  • Prečo pred Parížom uprednostnila tvorbu doma? Ako sa darí móde počas korony a čím je špecifická tá so značkou Made in Slovakia?
  • Prečítajte si rozhovor publikovaný v HN Magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Módna dizajnérka Lenka Sršňová: Slovenskí návrhári sú príbehoví
Zdroj: Peter Mayer

Vraj máte rada všetky farby okrem hnedej. Prečo sa práve tá ocitla v nemilosti?

​No to je jedna z vecí, ktoré človek povie v rozhovore, keď to tak momentálne cíti, a potom sa to s ním už nesie (smiech). Je pravda, že s hnedou pracujem málo, ale nie je to farba, ktorú by som vyslovene neznášala.

Keď príde zákazníčka a povie, že hnedá je pre ňu srdcovka, samozrejme, nepoviem nie. Ale možno je to farba, ktorá má pre mňa najmenej energie, hoci je to paradoxne farba zeme.

Inak farby zbožňujem, je to o tom, ako človek ráno vstane a na čo sa cíti, či je v ten deň „červený“ alebo „žltý“. Farby pre mňa znamenajú energiu a vyjadrenie emocionálneho postoja.

S akou farbou sa najčastejšie budíte vy?

Je to veľmi subjektívne, niekedy, keď má človek zlú náladu, tak by sa najradšej celý zaodel do sivej. Ale možno paradoxne, keď mám zlú náladu ja, siaham po farebnejších a jasnejších odtieňoch a pestrých vzoroch, aby mi ju zlepšili.

No keby som to mala zadefinovať v jednom odeve, tak pre mňa je top práve kolekcia Colorcode, v ktorej vzoroch sú všetky farby v harmónii, dokonca aj spomínaná hnedá.

Kde sa u vás vzala tá fascinácia farbami, mali ste ju odmalička?

Neviem, či odmalička, ale minimálne od vysokej školy, kde som sa už naplno venovala odevnému dizajnu. K farbám inklinujem podvedome, je to niečo, čo mi vtedy a možno aj dnes v mojom okolí chýba, hlavne v odeve.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 93% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk