Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.08.2020, 18:00

Sestry, ktorých vence dobyli Slovensko: Pozrite si originálne dekorácie z kvetov

  • Hoci vence mnohým evokujú skôr smutnejšie životné udalosti alebo dušičkový čas, dve mladé Slovenky premenili záľubu na pozoruhodné zamestnanie.
  • Vyrábajú dekorácie, z ktorých nápaditosti a trochu divokej krásy prechádza zrak.
  • Prečítajte si článok publikovaný v HN Magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Sestry, ktorých vence dobyli Slovensko: Pozrite si originálne dekorácie z kvetov
Zdroj: Veniec od sestier

Azda každé dieťa (minimálne dievča) má za sebou nejaký ten venček z púpavy či margarétok. To bol aj prípad sestier Veroniky a Barbory Gálovičových. „Robili sme si aj také minikytičky a nosili ich mamine do vázy, hrali sme sa na víly,“ spomína s úsmevom Veronika.

​„Nikdy sme si však nemysleli, že sa tomu raz budeme venovať naplno. Aj keď práca s kvetmi nás vždy veľmi bavila, všetky dekorácie, ktoré máme doma, sme si vyrábali sami – či už ozdoby na vianočný stromček, venčeky, vianočné a veľkonočné dekorácie pred domom alebo hocičo iné, čo vám napadne.“

V galérii si pozrite krásu kvetov pretvorenú do kytíc:

​A práve Vianoce pred troma rokmi boli impulzom, ktorý naštartoval aj ich spoločný biznis. Doma sa im vtedy nakopilo viacero vencov a ony sa rozhodli ich „zavesiť“ na sociálne siete. Záujem ich príjemne prekvapil a hoci majú obe vyštudované vysoké školy, ktoré nijako nesúvisia s dekorovaním, rozhodli sa naplno ponoriť do prchavej krásy kvetov.

„Naša rodina nie je podnikavá, avšak priateľova rodina je pravým opakom, a tak nás k tomu dotiahli. Vycítili, že je to dobrý nápad. A musím povedať, že sa obe veľmi tešíme, že sme sa na to dali,“ opisuje. Ich vence však rozhodne nie sú všedným zhlukom kvetov, obilia či bylín.

„V každom je kúsok z nás, odráža sa v nich náš štýl a vkus. Máme radšej prírodné veci, rozlietané, nedokonalé, ale musí v tom chaose byť súlad,“ hovorí Veronika Gálovičová.

Niektoré kvety si dopestujú samy, iné nazbierajú na lúkach, ale najčastejšie objednávajú od pestovateľov. Čas výroby je individuálny, ale nad jedným vencom strávia zhruba hodinu a pol. Okrem nich tvoria aj originálne kvetové obrazy či dekorácie napríklad aj na svadby.

A netradičné požiadavky? „Asi najviac nás prekvapilo, keď od nás zákazníčka chcela veniec s priemerom jeden meter. Bola to pre nás výzva, ale zvládli sme to,“ uzatvára mladá dizajnérka.

Ticketportal.sk