Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2020, 00:00

Jedinečné, luxusné a naše slovenské. Hodinky Biatec dokazujú, že kvalita neprúdi len zo Švajčiarska a Nemecka

  • Sú exkluzívne, jedinečné, luxusné a slovenské.
  • BIATEC WATCHES sú na naše scéne ojedinelým zjavom a nemajú páru.
  • Pritom firma začínala ako obyčajný e-shop, ktorý mal predávať hodinky bežných značiek.
  • Prečítajte si článok publikovaný v magazíne Prečo nie?!, ktorý vychádza ako príloha k Hospodárskym novinám.
Jedinečné, luxusné a naše slovenské. Hodinky Biatec dokazujú, že kvalita neprúdi len zo Švajčiarska a Nemecka
Zdroj: archív Biatec watches

Za príbehom značky Biatec stojí najmä Zvolenčan Peter Kožár a jeho vášeň k hodinkám. Priznáva, že bez nej to v jeho brandži nefunguje. „Bavíme sa hlavne o mechanických hodinkách a tie sú celkom samostatný segment, nemožno ho hádzať do jedného vreca s takzvanými fashion hodinkami s quartzovým pohonom,“ zdôrazňuje.

Podľa neho sa nadšenci do mechanických hodiniek pozerajú na tieto produkty úplne inak ako konzumenti bežných značiek. „Majú celkom iné kritéria, čo sa týka kvality, dizajnu, technických špecifikácií. Je to pomerne komplikovaná oblasť s množstvom technických a technologických problémov, a preto si myslím, že by to bez lásky k mechanike ani nešlo.“

V galérii si pozrite ukážku práce značky Biatec, za ktorou stojí najmä Zvolenčan Peter Kožár:

Prvýkrát sa s takýmito hodinkami stretol ešte počas štúdia na strednej škole, no vážnejšie sa nimi začal zaoberať v druhom ročníku na univerzite. Fascinovala ho najmä mechanika, ktorá je srdcom každých dobrých hodiniek.

​„Ale páčila sa mi celá tá ,mágia‘ a romantická predstava o tom, ako vám niekde vo Švajčiarsku pod Alpami skúsený hodinár skladá tie vaše mechanické hodinky koliesko po koliesku.“ Dnes už vie, že to bola naivná predstava.

No priznáva, že hodinársky biznis je stále tak trošku o snoch, túžbach emóciách. “Snaží sa vo vás vzbudiť dojem, že by ste mohli byť pilotom, námorníkom a podobne. A keď to tak nie je, aspoň si oblečiete koženú bundu a k nej nasadíte pekné pilotské hodinky,“ so smiechom vysvetľuje Peter Kožár.

Mal to byť obyčajný e-shop

Láska k pekným hodinkám ho priviedla k nápadu, že si otvorí malý internetový obchod. Bolo to marci v roku 2017. „Ponúkal som značky iných výrobcov, no pre rôzne podľa mňa nezmyselné podmienky a polená, ktoré mi dodávatelia, paradoxne, hádzali pod nohy, som si povedal, že aj ja dokážem vytvoriť značku, na ktorej sa môžem naplno realizovať.“

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk