Sledujte nás na Instagrame
@hospodarske_novinyAko váš príbytok zatiaľ odoláva zvýšeným nárokom karantény? Pracujete z domu?
Pracujem, zatiaľ s tým nemám nejaký veľký problém, keďže chodievam občas aj na stretnutia s klientmi. Samozrejme, za príslušných hygienických opatrení (úsmev).
Polovica mojej práce je o chodení do terénu. Realizácie, interiéry – to sa nedá riešiť od počítača. A, samozrejme, karanténu kompenzujem aj pohybom a športom na čerstvom vzduchu.
To je pre nás kreatívcov – aspoň pre mňa – najdôležitejšia vec, musím si okysličovať mozog. Myslel som si, že počas pandémie nebude žiadna práca, ale zatiaľ sa nič také nedeje.
Niežeby sa s ňou roztrhlo vrece, skôr sa doťahujú menšie veci. Rozhodne nemôžem povedať, že by som sa nudil.
Takže na vás osobne dom zatiaľ nepadá.
Čiastočne asi áno, ako na každého. No šťastím je, že som zvyknutý fungovať v dosť skromných, minimalistických podmienkach, čo mi dáva možnosť až tak sa nerozptyľovať a venovať sa tomu, čo je podstatné.
Inými slovami, vaša domácnosť je prirodzene prispôsobená na prácu z domu.
V podstate áno. Je v súlade s trendmi, ktoré sa už dlhší čas hlásajú, že ľudia by mali vedieť skromnejšie existovať a fungovať, aj čo sa týka priestorov, ateliérov, kancelárií...
A počas karantény si minimalizmus môžeme vyskúšať v praxi. Mnoho ľudí na vlastnej koži zažíva, že k svojej práci potrebuje akurát tak laptop a pripojenie na WiFi. To je všetko.
Hlavným cieľom tohto rozhovoru je vytiahnuť z vás rady, ako sa lepšie cítiť vo svojom byte v čase karantény. Vaša prvá rada podľa toho, čo vás počúvam, by mohla znieť, že viac než interiér treba meniť naše nároky.
Áno, viac asketizmu či minimalizmu nám môže len prospieť.
Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.
Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.