Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2019, 21:22

Toto je najkrajšia slovenská architektúra. Pozrite si, kto vyhral prestížne ceny CE ZA AR 2019

Je rozhodnuté. Poznáme víťazov prestížnej ankety CE ZA AR 2019.

Toto je najkrajšia slovenská architektúra. Pozrite si, kto vyhral prestížne ceny CE ZA AR 2019
Zdroj: CEZAAR 2019

Medzinárodná porota ocenila najlepšiu slovenskú architektúru. Do 18-členného zoznamu nominácií sa dostali diela, ktoré majú vysokú kultúrnu hodnotu, sú jedinečné, rešpektujú prostredie a kultivujú verejné povedomie.

V galérii si pozrite víťazov jednotlivých kategórií: 

​Odborníci vybrali šesť víťazov, ktorí si odniesli prestížnu Cenu za architektúru. Predseda Predstavenstva Slovenskej komory architektov Iľja Skoček je presvedčený, že CE ZA AR sa za 18 rokov stal najsledovanejšou a rešpektovanou prehliadkou architektonických diel.

„Získať túto cenu je dnes prestížou, ktorú vnímajú nielen architekti, ale všetci, čo sa v prostredí architektúry a stavebníctva pohybujú,“ zdôraznil. Predseda poroty, uznávaný český architekt Petr Hájek, je presvedčený, že kvalitná architektúra vzniká na celom Slovensku a nesústredí sa iba vo veľkých mestách.

„Poukazuje to na zvyšujúcu sa kvalitu štandardu. Chcel by som však upozorniť na jeden fakt, ktorý je v tomto ročníku viditeľne prítomný. Kvalita výsledku nie je priamo úmerná investovaným finančným prostriedkom, ale, naopak, často vzniká v dôsledku ich nedostatku.“

Čitatelia Hospodárskych novín opäť rozhodli o držiteľovi Ceny verejnosti. Najviac hlasov na www.hnonline.sk získal projekt Premeny budovy strednej školy z obdobia normalizácie.

Ticketportal.sk