Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2019, 12:00

Aj centrála firmy môže mať originálny dizajn. A ešte k tomu aj prísne energetické štandardy

Nová administratívna budova ABW je medzi nomináciami na prestížnu cenu CEZAAR 2019 v kategórii Občianske a priemyselné stavby.

Aj centrála firmy môže mať originálny dizajn. A ešte k tomu aj prísne energetické štandardy
Zdroj: Veronika Nagyová

Hospodárske noviny sú mediálnym partnerom projektu CE ZA AR 2019. Ak sa vám páči projekt spoločnosti ABW, dajte mu svoj hlas v súťaži o Cenu verejnosti. Môžete tak urobiť TU.

Administratívna budova stojí v areáli závodu na výrobu betónových prvkov ABW - Austria Beton Werk v Kráľovej pri Senci. Objekt je situovaný centrálne medzi výrobu a vzorkovňu a stretávajú sa v ňom vedenie, zamestnanci, zákazníci aj externí pracovníci.

V galérii si pozrite fotografie tohoto zaujímavého objektu: 

Koncepcia  vychádza z troch hlavných princípov – zeleného átria otvoreného do každej miestnosti v objekte. Dôležitá je transparentnosť a  prehľadnosť dispozície vo vzťahu zákazník – zamestnanec.

Tretím podporným princípom návrhu je striktné dodržiavanie ekologických zásad pasívneho štandardu pri návrhu a stavbe objektu, kde je potešiteľný konečný výsledok energetickej bilancie 13 kWh/m2 ročne.

Nová administratívna budova spoločnosti ABW súťaží o Cenu CEZAAR 2019. Ak vás tento projekt zaujal, podporte ho v súťaži o Cenu verejnosti, ktorú vyhlásili Hospodárske noviny. Môžete tak urobiť  TU.

Ticketportal.sk